WĘGORZEWO: Wspólne patrole Policji i Straży Pożarnej na węgorzewskich akwenach – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Wspólne patrole Policji i Straży Pożarnej na węgorzewskich akwenach

0

W związku z rozpoczętym sezonem wakacyjnym służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo podejmują szereg działań mających na celu zapewnienie ładu i porządku w rejonie miejsc szczególnie atrakcyjnych turystycznie czy popularnych wśród społeczności. W tym tygodniu pierwsze wspólne patrole policjantów i strażaków pełniły służbę na zbiorniku wodnym w powiecie węgorzewskim. Na mocy podpisanego porozumienia pomiędzy służbami w okresie letnim takie patrole będą cyklicznie pojawiać się na wodzie.

Sezon wakacyjny, wysokie temperatury i wzmożony czas urlopów sprzyja masowemu i czynnemu spędzaniu czasu nad wodą. Bezpieczeństwo osób korzystających z tej formy wypoczynku leży w zainteresowaniu wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. W związku z tym policjanci z węgorzewskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej patrolują rejon zbiorników wodnych węgorzewskiego powiatu.

Takie patrole na mocy podpisanego porozumienia pomiędzy Komendą Główną Policji a Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej będą organizowane cyklicznie podczas trwającego sezonu turystycznego. Policjanci i strażacy będą pojawiać się w rejonach zbiorników wodnych, by wspólnie dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *