BARTOSZYCE: Swoją frustrację rozładował na samochodzie – był pijany! – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Swoją frustrację rozładował na samochodzie – był pijany!

0

Swoją frustrację rozładowywał na samochodzie. W tej sprawie interweniowali policjanci, jednak po ustaleniu, że mężczyzna niszczy swoją własności sytuacja przestała być w ich zainteresowaniu. Inaczej było w przypadku zderzenia tego samego auta z latarnią. Pod latarnią została tablica rejestracyjna niszczonego wcześniej hyundaia. Policjanci zastali uszkodzone auto pod domem 22-latka, a jego w mieszkaniu. Mężczyzna przedstawiał różne wersje zdarzenia w związku z czym został zatrzymany do wyjaśnienia. W jego organizmie było 2,6 promila alkoholu. Mężczyzna w poniedziałek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

W niedzielę, (29.05.2022r.), policjanci dwukrotnie interweniowali wobec 22-latka z Bartoszyc. Chwilę przed godz. 10:00 otrzymali zgłoszenie, że pijany mężczyzna na parkingu przy ul. Paderewskiego dewastuje hyundaia. Policjanci ustalili, że 22-latek kopał samochód, którego jest współwłaścicielem. Mężczyzna miał w ten sposób odreagowywać złość. Z uwagi na okoliczności tego zdarzenia nie było podstaw do kolejnych policyjnych czynności. Inaczej wyglądała sprawa zderzenia osobówki z latarnią, do którego doszło około godz. 10:30 na tej samej ulicy. Co ciekawe, na miejscu zdarzenia została tablica rejestracyjna niszczonego wcześniej hyundaia. Policjanci podejrzewali, kto mógł uszkodzić latarnię i pojechali pod ustalony, przy pierwszej interwencji adres właściciela samochodu, do którego należała znaleziona tablica. Zastali tam pijanego 22-latka i uszkodzonego hyundaia. Mężczyzna zaskoczony obecnością policjantów przedstawiał różne wersję zdarzenia. Raz wskazując, że kierował autem, a następnie wszystkiemu zaprzeczał. Z uwagi na powyższe, konieczne było zatrzymanie 22-latka do wyjaśnienia. Mężczyzna był poddany retrospekcyjnemu badaniu stanu trzeźwości. Pierwsze badanie dało wynik ponad 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 22-latka.

Zgromadzony w tej spawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 22-latkowi z Bartoszyc zarzutu kierowania pojazdem mechanicznym w stenie nietrzeźwości.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres, co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie niemniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *