MRĄGOWO: Nietrzeźwi rowerzyści zatrzymani przez policję – Magna Masuria

MRĄGOWO: Nietrzeźwi rowerzyści zatrzymani przez policję

0

Od 1 stycznia 2022 rok obowiązują nowe przepisy dotyczące wykroczeń popełnianych w ruchu drogowym. Kary dla uczestników ruchu są zdecydowanie wyższe, o czym przekonało się wczoraj dwóch rowerzystów, których policjanci ukarali mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych za jazdę po pijanemu.

We wtorek (31.05.2022r) około godziny 15:35 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie patrolując miasto zwrócili uwagę na mężczyznę, który niepewnie jechał na swoim jednośladzie. Zatrzymali go do kontroli drogowej, podczas której wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem 37-latka wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie.

Kilka godzin później, około godziny 18:00 mrągowscy funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu do kontroli drogowej kolejnego rowerzystę. Jak się okazało 39-letni mieszkaniec Mrągowa jechał rowerem mając prawie 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pamiętajmy, że mandaty wzrosły nie tylko za przewinienia spowodowane przez zmotoryzowanych uczestników ruchu. Nowy taryfikator znacznie surowiej każe także przewinienia rowerzystów. Przekonali się o tym wczoraj cykliści miasta Mrągowo, którzy zostali ukarani mandatem w wysokości 2500 złotych. Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia czy to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Pamiętajmy, że pijani kierowcy w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg, Funkcjonariusze apelują o przestrzeganiu przepisów i ostrzegają, że nie będzie taryfy ulgowej nawet po wypiciu symbolicznej ilości alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *