BARTOSZYCE: Szedł bez odblasków niewłaściwą stroną drogi – był poszukiwany za rozboje – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Szedł bez odblasków niewłaściwą stroną drogi – był poszukiwany za rozboje

0

Jadąc na interwencje nie można przewidzieć jej finału. Policjanci doskonale to wiedzą, jednak dla 31 – latka, który wracał pieszo do domu zatrzymanie i wyjazd do zakładu karnego był z pewnością niemałym zaskoczeniem. Tak już bywa, gdy jest się poszukiwanym, a do tego za rozbój i wymuszenie rozbójnicze w warunkach tzw. recydywy. Mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego został dodatkowo ukarany mandatami za wędrówkę bez odblasków i niewłaściwą stroną drogi.

W nocy z soboty na niedzielę, (4/5.02.23r.) 31 – letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego wracał pieszo z Bartoszyc do domu. Był pijany, niewidoczny, a do tego szedł niewłaściwą stroną drogi. O niebezpieczeństwie, jakie generował sobie jak i innym uczestnikom ruchu drogowego policjantów zawiadomił odpowiedzialny kierowca. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Legitymowanie mężczyzny ujawniło, że jest poszukiwany do dobycia kary 3 lat pozbawienia wolności za przestępstwo rozboju i wymuszenia rozbójniczego. Mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego został zatrzymany, ale zanim trafił za kraty otrzymał dwa mandaty karne. Jeden za brak odblasków, drugi za poruszanie się niewłaściwą stroną drogi.

Policjanci w miniony weekend zatrzymali też poszukiwanego 37 – latka. To mieszkaniec Górowa Iławeckiego, który ma na koncie wyrok 8 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do zakładu prawnej izolacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *