BARTOSZYCE: Uroczystości związane z 82 rocznicą Zbrodni Katyńskiej – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Uroczystości związane z 82 rocznicą Zbrodni Katyńskiej

6

fot. UM Bartoszyce

W Bartoszycach odbyły się uroczystości upamiętniające 82. rocznicę Zbrodni Katyńskiej.

Na skwerku przy LO im. Stefana Żeromskiego odbyły się dziś uroczystości upamiętniające 82. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. W uroczystości udział wzięli uczniowie, duchowni, harcerze, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych oraz żołnierze 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Przy Dębie Katyńskim, posadzonym ku czci ofiar NKWD, delegacje złożyły kwiaty oraz zapaliły znicze. Krótki program artystyczny przygotowali uczniowie bartoszyckiego LO.

W organizację dzisiejszych uroczystości włączyli się przedstawiciele Bartoszyckiego Środowiska Narodowo-Patriotycznego „Patria”, LO im. S. Żeromskiego w Bartoszycach, Starostwa Powiatowego w Bartoszycach oraz żołnierze 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

6 thoughts on “BARTOSZYCE: Uroczystości związane z 82 rocznicą Zbrodni Katyńskiej

  1. Nie pospieszylo się tam komuś? Dopiero 13 kwietnia obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. To święto państwowe, w czasie którego oddajemy cześć jeńcom wojennym i więźniom, zamordowanym w Związku Sowieckim wiosną 1940 r. Świeto to zostało uchwalone przez Sejm RP 14 listopada 2007 r. przez aklamację. Przyszlo już przywyknąć że 13.04 a nie dzień po katastrofie w Smolensku.

    1. A wczoraj na lotnisku pod Kętrzynem nie była połączona uroczystość katastrofy pod Smoleńskiem z rocznicą Zbrodni Katyńskiej? Nie za szybko tam przypadkiem?

      1. Na lotnisku to zrozumiałe, tam chodzi o katastrofę lotniczą i przy okazji należy oddać czesc ofiarom katynskim. Ale tu bartoszyckie wladze wyraznie wyskoczyły jak Filip z konopii 2 dniowy falstart.

  2. Panie Hecman wracaj Pan do Kętrzyna.
    Bo wkrótce nie będzie do czego wracać ponieważ ćwir-swir tzw. narcyz z Ryszardem z Leśniewa wszystko co Pan zrobił to tylko rozwalają.

  3. To prawda, podwyżki po 8,5 tys. , a w kościołach „na prośbę p. burmistrza” ksiądz zaapelował , aby parafianie zrobili „zrzutę” na uchodźców z Ukrainy. Wszystko ok. , tylko niech sam wyciągnie te 8,5 „bańki” , którą sobie wziął jako podwyżkę za nic i marnotrawstwo z narcyzem , a nie ludziom „każe” dawać. Ciekawe w jaki sposób rozdysponował kasę unijną? Przegonić ich , jednego do Leśniewa , drugiego do Wydmin i te ich rodzinki, znajomków i innych powinowatych „kolesi”. bardzo dużo mieszkańców na Pana czeka , niech Pan wraca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *