BARTOSZYCE: Usłyszał 4 zarzuty za kradzieże – Magna Masuria

Kradł w Bartoszycach, Górowie Iławeckim i Lidzbarku Warmińskim. Z czasem stał się coraz bardziej zuchwały i agresywny. Jego dobrą passe zakończyło zatrzymanie w policyjnej celi. 20 – latek usłyszał 4 zarzuty w tym dwa kradzieży rozbójniczej. Decyzją prokuratora ma policyjny dozór i obowiązek stawiennictwa w komendzie policji 5 razy w tygodniu. Mieszkańcowi Bartoszyc grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Został zatrzymany w środę, (9.02.22r.), po tym jak kolejny raz wrócił do sklepu, w którym kilka godzin wcześniej ukradł alkohol. Tym razem nie uciekł i trafił do policyjnej celi. 20 – latek z Bartoszyc, tylko w tym roku 11 razy ukradł markowy alkohol z sieci sklepów spożywczych. Kradł w Bartoszycach, Górowie Iławeckim i Lidzbarku Warmińskim. Wybierał markowe trunki i za każdym razem wybiegał ze sklepu z 1 bądź 2 butelkami alkoholu. W lutym, dwukrotnie na jego drodze stanęli ochroniarze, a wówczas 20 – latek szarpał się, uderzał i ich popychał nie chcąc stracić zdobyczy.

Zanim 20 – latek został zatrzymany był już w zainteresowaniu policjantów. Po tym jak dopuścił się kradzieży rozbójniczej 5 i 8 lutego zostały wytypowany, a jego zatrzymanie pozostawało kwestią czasu. Zatrzymanie 20 – latka było możliwe już następnego dnia dzięki wzorowej komunikacji pomiędzy policjantami z wydziału kryminalnego i prewencji.

20 – latek usłyszał cztery zarzuty przestępstwa przeciwko mieniu w tym dwa kradzieży rozbójniczej, przy czym czyny te stanowią przypadek mniejszej wagi. Mężczyzna przyznał się. Decyzją prokuratora ma policyjny dozór i musi stawiać się w komendzie policji pięć razy w tygodniu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *