BARTOSZYCE: Wezwała policje, bo mąż bił ją kablem – odpowie za fałszywy alarm! – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Wezwała policje, bo mąż bił ją kablem – odpowie za fałszywy alarm!

0

Policyjne interwencje dotyczą bardzo różnych kwestii. Funkcjonariusze wzywani są do bardzo poważnych spraw, do wypadków, kolizji, kradzieży, rozbojów, konfliktów sąsiedzkich i wielu innych, których nie sposób wymienić. Zdarzają się też wyjazdy policjantów na bezpodstawne interwencje. Kobieta, która wezwała policjantów twierdząc, że mąż bije ją kablem, tak naprawdę nie potrzebowała pomocy. 51 – latka odpowie przed sądem za swoje lekkomyślne zachowanie.

W poniedziałek, (29.08.22r.), o godz. 19:00 policjanci interweniowali w jednym z bartoszyckich mieszkań. O pomoc poprosiła kobieta informując, że jej mąż bije ją kablem. Jak się szybko okazało, do niczego podobnego nie doszło. 51 – letnia kobieta przyznała policjantom, że tak naprawdę mąż zabrał jej kabel od dekodera, bo jest zły na nią, że nic poza piciem alkoholu i oglądaniem telewizji nie robi. Kobieta postanowiła dać mu nauczkę i wezwała policjantów.

Jak widać, to 51 – latka musi się wiele nauczyć, bo jej zachowanie było nieodpowiedzialne i stanowi wykroczenie, za które odpowie przed sądem.

Za wykroczenie fałszywego alarmu grozi kara aresztu, ograniczenia wolności, albo grzywny do 1500 zł. Dodatkowo wobec sprawcy bezpodstawnej interwencji sąd może orzec nawiązkę do wysokości 1000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *