GÓROWO IŁAWECKIE: Ukradli koledze 9 tys. złotych! – Magna Masuria

GÓROWO IŁAWECKIE: Ukradli koledze 9 tys. złotych!

0

To miał być czas relaksu i beztroski. Mężczyźni w wieku 27 i 23 lat przez kilka dni pili alkohol. Sponsorem napojów był 27 – latek, który do tego stopnia zaufał koledze, że udostępnił mu telefon z aplikacją bankową podając PIN do autoryzacji transakcji. Kolega przynosił ze sklepu alkohol i tak mijały kolejne dni. W czwartek, (25.08.22r.), okazało się, że telefon zaginął, a z konta 27 – latka zginęło ponad 9 tys. zł. Okazało się, że to 23 – latek z innym swoim kolegą ukradli mężczyźnie wszystkie pieniądze z konta bankowego, a telefon utopili w stawie. Ustalenia policjantów z Górowa Iławeckiego pozwoliły na przedstawienie zarzutów kradzieży 23 i 36 – latkowi. Co zaskakujące 36 – latek z kradzionych pieniędzy opłacił zasądzoną mu grzywnę. Ta historia jest równocześnie przestrogą przed udostępnianiem wrażliwych danych umożliwiających dostęp na bankowości internetowej. Takich rzeczy po prostu nie należy robić.

W czwartek, (25.08.22r.), do Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim zgłosił się 27 – latek. Mężczyzna zastał okradziony. Z jego konta bankowego zginęło ponad 9 tys. zł. Mężczyzna przyznał policjantom, że udostępnił telefon z aplikacją bankową i numerem PIN koledze, z którym przez kilka dni pił alkohol. Opowiedział, że po kilku dniach wspólnego biesiadowania jego telefon zniknął. Niczego niepodejrzewający 27 – latek chciał kupić nowy aparat. Poszedł, więc do banku po pieniądze. Tam dowiedział się, że nie tylko telefon zniknął, ale pieniądze z jego konta też.

Policjanci ustalili, że 23 – letni kolega pokrzywdzonego z innym mężczyzną wypłacili z bankomatów 3 tys., a resztę przelali na swoje konta. Odzyskano prawie 5 tys. zł. Resztę pieniędzy mężczyźni wydali. Co ciekawe, jeden z nich tj. 36 – latek z kradzionych pieniędzy opłacił zasądzoną mu grzywnę.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani jeszcze w dniu zawiadomienia, a w piątek, (26.08.22r.) usłyszeli zarzuty kradzieży pieniędzy. Przyznali się i złożyli wyjaśnienia, po czym zostali zwolnieni. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *