BARTOSZYCE: Wywrócił się rowerem na drogę – miał 2 promile alkoholu w organizmie! – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Wywrócił się rowerem na drogę – miał 2 promile alkoholu w organizmie!

0

Do niebezpiecznej sytuacji na drodze, wywołanej przez pijanego rowerzystę doszło w miejscowości Osieka. Pijany 54 – latek wywrócił się na jezdnię zmuszając kierowcę osobówki do hamowania. Kierowca ujął rowerzystę i wezwał policjantów. W trakcie oczekiwania na funkcjonariuszy, 54 – latek miał wypuścił powietrze z jednego z kół. Przekonywał policjantów, że wcale nim nie jechał, a tylko prowadził i rzucił nim na drogę, bo się na niego zdenerwował… Policjanci z zespołu ds. wykroczeń wyjaśnią wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Pijanym rowerzystom grozi kara grzywny w kwocie nie mniejszej niż 2500 zł.

We wtorek, (12.07.22r.) po godz. 14:00 policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem kierowcy, który ujął pijanego rowerzystę. Ujęcie poprzedziła niebezpieczna sytuacja na drodze w miejscowości Osieka. Zgłaszający poinformował, że został zmuszony do gwałtownego hamowania przez rowerzystę, który wywrócił się na drodze. W trakcie oczekiwana na przyjazd policjantów, 54 – latek miał wypuścić powietrze z tylnego koła swojego roweru. Rowerzysta zaprzeczał, aby miał kierować rowerem twierdził, że tylko go prowadził i dodał, że sam rzucił rower na jezdnię, bo się zdenerwował na niesprawny jednoślad. W organizmie rowerzysty były ponad 2 promile alkoholu, jego rower trafił pod opiekę znajomego mężczyzny.

Wyjaśnieniem wszelkich okoliczności tego zdarzenia zajmą się policjanci z zespołu ds. wykroczeń. Minimalna kara grzywny, jaka grozi pijanemu rowerzyście to obecnie kwota 2500 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *