BARTOSZYCE: Zignorował znak drogowy oraz sądowy zakaz! Był pijany! – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Zignorował znak drogowy oraz sądowy zakaz! Był pijany!

0

Jak się okazało 42 – latek kierujący fiatem zignorował, nie tylko znak drogowy, ale też sądowy zakaz, a do tego był pijany. Skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcę zatrzymali policjanci patrolujący Bartoszyce. 42 – latek z gm. Kolno był kompletnie pijany w jego organizmie krążyły ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna był już karany za jazdę po alkoholu i sąd w Mrągowie wydał mu zakaz kierowania obowiązujący do 2023 roku. Mężczyzna kolejny raz odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Nie uniknie też odpowiedzialności za przestępstwo złamania sądowego zakazu i wykroczenie drogowe.

W poniedziałek, (21.02.22r.), około godz. 20:00 policjanci patrolujący Bartoszyce zauważyli busa wyjeżdżającego z parkingu. Zgodnie ze znakiem drogowym, kierowca powinien skręcić w prawo, ten jednak zlekceważył znak i pojechał w lewo. Chwilę później był już poddany policyjnej kontroli, która ujawniła, że popełnione przez kierowcę fiata wykroczenie to „wierzchołek góry lodowej”. 42 – latek był wyraźnie pijany, bełkotał i czuć było od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem dało wynik ponad 2 promili alkoholu w organizmie mieszkańca gminy Kolno. Sprawdzenie danych mężczyzny w policyjnym systemie ujawniło, że 42 – latek był już karany i ma sądowy zakaz kierowania do 2023 roku.

Mężczyzna po wykonaniu z nim niezbędnych czynności został zwolniony, a jego dostawczy fiat trafił na parking strzeżony.

42 – latka czeka odpowiedzialność za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i przestępstwo złamania sądowego zakazu. Mężczyzna nie uniknie też kary za wykroczenie niestosowania się do znaku drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *