BARTOSZYCE: Znęcał się oraz usiłował zabójstwo niemowlęcia – stanie przed sądem – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Znęcał się oraz usiłował zabójstwo niemowlęcia – stanie przed sądem

0

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył dwa pierwsze terminy rozprawy w sprawie Patryka N. oskarżonego o znęcanie się i usiłowanie zabójstwa niespełna 8-miesięcznego dziecka. Rozpoczęcie procesu planowane jest na 7 lipca br.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Bartoszycach skierował do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Patrykowi N. oskarżonemu o znęcanie się oraz usiłowanie zabójstwa niespełna 8-miesięcznego dziecka.

Sprawa dotyczy zdarzeń, do których miało dochodzić w okresie od kwietnia do 6 maja 2022 r. w Bartoszycach. Według ustaleń prokuratora Patryk N. w tym czasie mieszkał w wynajętym mieszkaniu razem ze swoją partnerką i jej kilkumiesięcznym synem. Zdarzało się, że kobieta, wychodząc z domu, pozostawiała dziecko pod opieką Patryka N. Jedna z takich jej nieobecności miała miejsce 6 maja 2022 r. Tego feralnego dnia umówiła się z koleżanką i w godzinach wieczornych wyszła z domu. Dzieckiem zajął się jej partner. Po pewnym czasie Patryk N. zadzwonił do kobiety i powiedział, że syn spadł z łóżka i płacze. Matka wróciła do domu, uspokoiła dziecko i nakarmiła, a kiedy zasnęło ponownie wyszła z mieszkania. Około godz. 23 oskarżony znowu zadzwonił do partnerki, informując ją że nie może dobudzić dziecka. Gdy kobieta wróciła, wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła niemowlę do szpitala w Olsztynie. Dziecko było w stanie ciężkim i jeszcze tej samej nocy zostało zoperowane. Podczas pobytu dziecka w szpitalu wykonano dalsze badania diagnostyczne, które wykazały m.in. złamania kości kończyn powstałe kilka tygodni przed tym zdarzeniem.

W rezultacie Patryk N. został oskarżony o usiłowanie zabójstwa niemowlęcia poprzez uderzenie go nieustalonym płaskim narzędziem. W ocenie prokuratora oskarżony zamierzonego celu nie osiągnął tylko z uwagi na szybką interwencję medyczną. Jednakże w wyniku takiego zachowania oskarżony spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu małoletniego pokrzywdzonego. Chłopiec doznał obrażeń głowy, które stanowiły chorobę realnie zagrażającą jego życiu.

Ponadto, Patryk N. został oskarżony o to, że w okresie od kwietnia do 6 maja 2022 r. znęcał się fizycznie nad nieporadnym ze względu na wiek synem swojej partnerki. Według śledczych oskarżony wielokrotnie stosował wobec pokrzywdzonego przemoc fizyczną o dużym natężeniu, a polegającą m.in. na szarpaniu za ręce i nogi, podciąganiu, chwytaniu za tułów, czy mocnym ściskaniu. W wyniku tego dziecko doznało licznych obrażeń ciała, w tym złamań kończyn, które to naruszyły czynności narządu ciała pokrzywdzonego na okres powyżej 7 dni.

Patryk N. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. W złożonych wyjaśnieniach tłumaczył, że nigdy nie uderzył chłopca i nie znęcał się nad nim.

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył dwa pierwsze terminy rozprawy na 7 i 26 lipca 2023 r. na godz. 9.30 (sala 36).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *