GIŻYCKO: Karambol pod Giżyckiem! DK 63 całkowicie zablokowana! – Magna Masuria

GIŻYCKO: Karambol pod Giżyckiem! DK 63 całkowicie zablokowana!

0

15 czerwca, czwartkowe popołudnie, stało się miejscem poważnego wypadku drogowego na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Bystry, niedaleko Giżycka. Do zderzenia doszło między czterema pojazdami, co spowodowało całkowite zablokowanie drogi. Pięć osób odniosło obrażenia w wyniku tego incydentu, z których jedna została przetransportowana do szpitala z podejrzeniem złamanej nogi.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji, wypadek miał miejsce, gdy kierowca osobowego samochodu z przyczepką stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem. W wyniku tej kolizji, efekt domina wszedł w akcję, a kolejne pojazdy, jadące za pierwszymi dwoma, także zostały uwikłane w to zdarzenie.

„Przebieg zdarzenia relacjonowała Iwona Chruścińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Wypadki tego typu często przypominają efekt domina, gdzie jedno zdarzenie prowadzi do kolejnych.” – powiedziała Chruścińska.

W momencie karambolu na DK 63 podróżowało łącznie pięć osób, z których jedna doznała podejrzenia złamania nogi. Natychmiastowa pomoc medyczna została udzielona na miejscu, a poszkodowany został przetransportowany do szpitala w celu dalszych badań i leczenia.

W wyniku wypadku droga krajowa nr 63 w rejonie zdarzenia została całkowicie zablokowana. Obecnie trwają działania służb drogowych i policyjnych mające na celu zabezpieczenie miejsca wypadku, przeprowadzenie niezbędnych czynności śledczych oraz usunięcie uszkodzonych pojazdów z drogi.

Lokalne drogi szutrowe zostały udostępnione dla ruchu osobowych pojazdów, umożliwiając im objazd miejsca zdarzenia. Jednak kierowcy ciężarówek muszą uzbroić się w cierpliwość i odczekać, aż droga zostanie odblokowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *