BARTOSZYCE: Zraniła nożem partnera – musi opuścić mieszkanie

0

Prawo staje po stronie ofiar przemocy dając Policji możliwość wydania nakazu opuszczenia mieszkania wobec jej sprawcy. Konsekwencje stosowania przemocy wobec osoby najbliższej są dotkliwe i realizowane natychmiast po stwierdzeniu podstaw do wdrożenia tej procedury. 40 – latka, która zraniła partnera nożem została zatrzymana, a następnie w obecności policjantów musiała wyprowadzić się z mieszkania.

W nocy z piątku na sobotę, (4/5.08.23r.) policjanci w trybie pilnym interweniowali w jednym z mieszkań w Bartoszycach. Ze zgłoszenia mężczyzny wynikało, że został on dwukrotnie ugodzony nożem przez swoją partnerkę. Policjanci ustalili, że 40 – letnia kobieta w czasie spożywania alkoholu ze swoim 67 – letnim partnerem chwyciła za nóż raniąc go w nogę i rękę. Rany mężczyzny nie zagrażały jego życiu i zostały zaopatrzone na miejscu zdarzenia. Funkcjonariusze zatrzymali pijaną kobietę. Po wytrzeźwieniu dzielnicowy wydał 40 – latce nakaz natychmiastowego opuszczenia dotychczasowego miejsca zamieszkania. Kobieta zabrała rzeczy osobiste i w obecności policjantów musiała się wyprowadzić.

Mężczyzna został poinformowany o możliwości złożenia zawiadomienia o przestępstwie znęcania się psychicznego i fizycznego nad nim przez konkubinę.

Nakaz/zakaz obowiązuje przez okres 14 dni, a osoba pokrzywdzona ma możliwość wnioskowania do sądu o jego przedłużenie.

W okresie obowiązywania nakazu/zakazu Policja zobowiązana jest, do co najmniej trzykrotnego sprawdzenia, czy nakaz/zakaz nie są naruszane, przy czym pierwsze sprawdzenie odbywa się następnego dnia po jego wydaniu. W przypadku nie stosowania się do wydanego przez Policję zakazu/nakazu ustawodawca przewidział sankcje w Kodeksie wykroczeń – czyn zabroniony art. 66b zagrożony karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *