WĘGORZEWO: Brutalnie pobili 48-latka – są już w rękach policji

0

Nadmiar alkoholu i emocje są często złym doradcą naszych zachowań. Podejmowane w taki czasie decyzje są pochopne i nieadekwatne do sytuacji. Tak było w sobotnią noc, kiedy to dwaj mężczyźni w rejonie jednego z węgorzewskich lokali zaatakowali 48-latka. Pokrzywdzony doznał uszkodzenia kości twarzoczaszki i złamania kości śródstopia. 43 i 33-latek usłyszeli zarzut pobicia i gróźb karalnych. Za popełnione przestępstwa grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Sobotnie wyjście do lokalu powinno być wspominane jako coś przyjemnego. W końcu możemy odstresować się po ciężkim tygodniu w pracy, spotkać ze znajomymi, potańczyć i wygadać. Niestety, w ten weekend sobotnia noc skończyła się dla trzech mężczyzn zupełnie inaczej. Jeden z nich swoją zabawę zakończył w szpitalu. 48-latek został pobity w rejonie jednego z węgorzewskich lokali. W wyniku tego doznał uszkodzenia kości twarzoczaszki i pęknięcia kości śródstopia. O całym zdarzeniu znajomi pokrzywdzonego poinformowali policję.

Węgorzewscy kryminalni następnego dnia pracując nad tą sprawą odtworzyli zajście i ustalili sprawców pobicia. Wszystko miało swój początek w lokalu kiedy to mężczyźni zwrócili uwagę dla pokrzywdzonego. Potem nadmiar alkoholu i emocji doprowadził do tego, że gdy mieszaniec Warszawy opuścił lokal to wyszła za nim grupka mężczyzn. Następnie wywiązała się szarpanina i doszło do pobicia 48-latka.

W niedzielne popołudnie zebrane przez kryminalnych dowody umożliwiły zatrzymanie sprawców zdarzenia i przedstawienie i zarzutów. W poniedziałek (7.08.2023) w Prokuraturze Rejonowej w Giżycku,  wydano postanowienie o zastosowaniu  policyjnego dozoru  wobec 43-letniego mieszkańca Węgorzewa oraz 33-letniego mieszkańca Słupska.  Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *