Będzie obcy prezes i droższe ogrzewanie – Magna Masuria

Będzie obcy prezes i droższe ogrzewanie

5

Czyli: Przyniesiony w teczce VIII

Komec podwyższył ceny za ogrzewanie od 1 września 2019 r. To o 8% w stosunku do ostatniej podwyżki i aż o 13% w stosunku do września 2018 r. To pierwszy efekt, powołania na prezesa byłego wicestarosty Michała Krasińskiego. To następny protegowany Niedziółki, spoza Kętrzyna, bez wymaganych kompetencji i branżowego wykształcenia.

Ponieważ nie było konkursu, Krasiński powinien być pełniącym obowiązki prezesa. Jednak w rejestrze KRS, z dniem 30 maja 2019 r. został wpisany, jako prezes. Niedopatrzenie, czy celowe działanie burmistrza Niedziółki?

„Żądanie by tutaj byli zatrudniani ludzie z Kętrzyna, to jest coś z pogranicza rasizmu” powiedział w odpowiedzi na głosy sprzeciwu, na sesji rady miejskiej już po powołaniu Krasińskiego, burmistrz Niedziółka. Pisaliśmy o tym w naszym artykule: Nie zatrudnię ludzi z Kętrzyna, bo to rasizm.

Ponieważ mieszkańcy Kętrzyna nie zgadzali się z zatrudnianiem obcych, w lipcowym artykule: Przyniesiony w teczce zapytaliśmy:
Dlaczego nie są wybierani młodzi i dynamiczni mieszkańcy Kętrzyna z odpowiednim wykształceniem? Dlaczego nie są wybierani doświadczeni Kętrzyniacy, z dużymi osiągnięciami zawodowymi,  często po studiach podyplomowych z zarządzania?”

Burmistrz dla zachowania pozorów polecił wtedy ogłosić konkurs, (który oczywiście miał wygrać jego protegowany). W konkursie ogłoszonym 3 września dokumenty można było składać do 30 września. Rada nadzorcza ogłosiła na stronie Komecu, że kandydaci z: Kętrzyna, Wilkas, Reszla oraz Michał Jerzy Krasiński z Zawid spełniają wymagania formalne określone w regulaminie konkursu.

Pismem z dnia 09.10.2019 r. kandydat z Kętrzyna został powiadomiony, że: „w związku z nie zaakceptowaniem Pana kandydatury do właściwej fazy konkursu, Rada Nadzorcza odsyła złożone przez Pana dokumenty.”

Jakie było merytoryczne uzasadnienie rady nadzorczej dla odsunięcia, bez wymaganego przesłuchania, kandydata z Kętrzyna? Nie wiadomo. Wiadomo, że kandydat z Kętrzyna ma największe doświadczenie w kierowaniu firmami. Wiadomo, że ma wykształcenie inżynierskie, doświadczenie w energetyce odnawialnej oraz podyplomowe wykształcenie z zarządzania i studia MBA. Czy zadziałało to, że wszyscy członkowie rady nadzorczej powołani przez Niedziółkę pochodzą spoza Kętrzyna? Czy może zadziałały słowa burmistrza Niedziółki: „Żądanie by tutaj byli zatrudniani ludzie z Kętrzyna, to jest coś z pogranicza rasizmu”

Mimo upływu czasu do tej nie ogłoszono wyników Konkursu.

Ogłoszono za to podwyżkę cen ciepła. Ale Niedziółka za to nie zapłaci, bo mieszka w domu z własnym ogrzewaniem. Krasiński i członkowie rady nadzorczej, powołani przez Niedziółkę, też nie zapłacą, bo mieszkają poza Kętrzynem. Zapłacą tylko, ponad 100 zł mieszkańcy budynków spółdzielczych i miejskich.

Co na to, prezes spółdzielni mieszkaniowej, Książek? Czy zadbał o interesy spółdzielców? Nie, siedzi cicho. Nie powiedział spółdzielcom o podwyżce, bo przecież burmistrz Niedziółka wycofał mu sprawę z sądu, za spowodowane przez niego straty ponad 100 tysięcy zł. Za te straty zapłacili już wszyscy mieszkańcy Kętrzyna. W tej sprawie postępowanie prowadzi prokurator.

O negatywnych skutkach protekcji, nepotyzmu i kumoterstwa, zjawiskach związanych z nadużywaniem władzy przez osoby zarządzające,pisaliśmy w artykułach:

Patologia zarządzania

Czy Niedziółka złamał zakaz konkurencji?

Szklana kula przyszłość powiedziała?

Burmistrz (nie)odpowiedział na pytania o zmianie prezesa KTBS

Dlaczego decyzje personalne burmistrza są szkodliwe?

Ojciec byłej księgowej prezesem KTBS?

Zmiany na stanowisku Prezesa KTBS?

Czekamy na państwa opinie i odpowiedzi na pytania:Czy potrzebny nam taki burmistrz, który stanowiska rozdaje obcym? Czy potrzebny nam burmistrz, który zamiast szukać oszczędności, podwyższa opłaty? Czy potrzebny nam burmistrz, który działa na szkodę finansów mieszkańców Kętrzyna?

5 thoughts on “Będzie obcy prezes i droższe ogrzewanie

  1. Spółdzielcy wyliczyli, że prezes Książek kosztuje ich więcej w opłatach 50 zł/miesiąc. To skutki jego podwyżek czynszów, Jego wysokich poborów i drogich szkoleń. Ostatnie szkolenie było, razem z główną księgową Anetą N., w hotelu w Zakopanem.

   To 600 zł rocznie!

   To aż 1800 zł za 3 lata rady nadzorczej wybranej z jego karteczek?!

   Po co wam taki rozrzutny prezes?

 1. wiedzcie ze nie bedzie dla was nikogo w postaci zbawcy…tym bardziej ze ten tzw system sam w sobie jest taki ze na interwencje kogos takiego po prostu „nie pozwala”…ale zebyscie to skumali to trzeba na ten wasz bajzel patrzec z gory, bo jesli jedynie bedziecie mielic tymi ozorami i do tego nie myslec ponadprzecietnie to badzmy szczerzy…macie swoj pierdolnik i w raz z nim ktoregos dnia po prostu znikniecie

 2. Arkadiusz lis o dwóch twarzach. to nie co dawny Roman miał zasady i szacunek do pracowników.
  Ten rżnie wszystkich i wokół siebie i każdego za wroga uznaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *