BISZTYNEK: II Warnijska Palinocka za nami! – Magna Masuria

fot. Andrzej Grabowski

W sobotni wieczór [17.06.2023] w parku przy Urzędzie Miejskim w Bisztynku miało miejsce niezwykłe wydarzenie, które zgromadziło nie tylko mieszkańców Bisztynka, lecz również licznych okolicznych gości. O godz. 19:00 rozpoczęła się II Warnijska Palinocka zorganizowana przez KGW Diabelskie Grono.

Wydarzenie te okazało się prawdziwym sukcesem pomimo odstraszających porannych opadów deszczu. Przybyli na festiwal goście ubrani byli w przepiękne wianki i stroje, dodając całemu wydarzeniu jeszcze większego uroku. Wszystko to działo się w towarzystwie zespołu OSADZENI, którzy porwali publiczność do zabawy, a w zamian otrzymali owacje na stojąco. Nie mniej zachwycający był pokaz walk rycerzy z Bractwa Rycerskiego Komturii Nidzickiej. Ich umiejętności zapierały dech w piersiach, a publiczność nie mogła oderwać wzroku od tej widowiskowej prezentacji.

Również podczas tego sobotniego wydarzenia zorganizowana została zbiórka karmy dla psów i kotów. Hojność jaką okazali mieszkańcy Bisztynka i okolic jest godna uznania, a wszystkie zebrane produkty zostały przekazane do schroniska dla zwierząt w Barczewie – jak informuje KGW Diabelskie Grono za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dziękujemy mieszkańcom Bisztynka i gościom za przybycie i dotrzymanie nam towarzystwa, za wspaniały nastrój i dobry humor mówi Przewodnicząca KGW Diabelskie Grono, pani Paulina Kaliszuk.

Mamy nadzieje, że niedługo odbędą się kolejne ciekawe wydarzenia organizowane przez KGW Diabelskie Grono, o których będziemy informować na łamach portalu Magna Masuria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *