BISZTYNEK: Nie nadzorował psa – złamał sądowy zakaz! – Magna Masuria

BISZTYNEK: Nie nadzorował psa – złamał sądowy zakaz!

0

zdjęcie ilustracyjne

Każdy opiekun psa zobowiązany jest do sprawowania nad nim nadzoru. Mężczyzna, którego pies uciekł z posesji i wdarł się do sąsiadów, lekceważył upomnienia znajomych. Wezwani na miejsce policjanci ukarali mężczyznę mandatem za popełnione wykroczenie, a dodatkowo ujawnili, że kierował rowerem, pomimo posiadania sądowego zakazu. Czeka go odpowiedzialność za przestępstwo.

W czwartek, (10.02.22r.), policjanci z Bisztynka interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym agresywnego psa biegającego luzem po jednej z gminnych miejscowości. Policjanci jadąc na interwencję mijali się z rowerzystą, którym okazał się być właściciel agresywnego psa. 62 – latek został wylegitymowany i ukarany mandatem w wysokości
250 zł za brak nadzoru nad psem. Sprawdzenie danych mężczyzny w policyjnym systemie ujawniło, że 62 – latek nie powinien jeździć rowerem, bo ma sądowy zakaz. Mieszkańca gminy Bisztynek czeka odpowiedzialność za niestosowanie się do orzeczeń sądu.

Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Warto wiedzieć, że:

od 10 kwietnia 2021 r., grzywna nakładana w drodze mandatu karnego za popełnienie wykroczenia z art. 77 kodeksu wykroczeń (nieostrożność ze zwierzęciem), jest uzależniona od tego, czy wykroczenie wyczerpie znamiona czynu opisanego w art. 77 § 1, czy też w art. 77 § 2 kw. I tak, wysokość mandatu za wykroczenie niezachowania zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, (art. 77§1kw) pozostaje bez zmian i może wynieść od 50 do 250 zł. Natomiast, jeżeli zwierzę swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, (art. 77§2 kw), mandat karny wyniesie 500 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *