SĘPOPOL: Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę – twierdził, że pił wczoraj… – Magna Masuria

SĘPOPOL: Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę – twierdził, że pił wczoraj…

0

Osoby zatrzymywane przez policjantów różnie tłumaczą swoje zachowanie. Tym razem kierowca forda, który po kilkunastu próbach sprawdzenia stanu trzeźwości alkomatem uzyskał wynik 0,63 promila stwierdził, że nie wie o co tu chodzi… Mężczyzna zaprzeczył aby miał pić alkohol twierdził, że raczył się tylko nalewkami i to dzień wcześniej. 56 – latka czeka odpowiedzialność za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

W czwartek, (10.02.22r.) przed 20:00 w Sępopolu na ul. Wojska Polskiego policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego fordem. Już w trakcie rozmowy z mężczyzną wyczuli od niego zapach alkoholu. Sprawdzenie stanu jego trzeźwości szło dość opornie. Kilkanaście prób okazało się nieudanych, bo mężczyzna celowo nie postępował według zaleceń policjantów. Możliwe, że chciał w ten sposób zniechęcić policjantów i uniknąć badania. Dopiero, gdy usłyszał, że zostanie od niego pobrana krew zdecydował się prawidłowo dmuchać w alkomat. Wynik osiągnięty przez 56 – latka to 0,63 promila. Mężczyzna stwierdził, że to nie możliwe. Zaprzeczał, aby miał pić alkohol. Po namyśle przyznał, że pił dzień wcześniej jednak były to tylko nalewki…

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *