Blisko 34 miliony złotych przeznaczone dla szkół w ramach programu „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI” – Magna Masuria

Blisko 34 miliony złotych przeznaczone dla szkół w ramach programu „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”

1

Realizowany od jesieni 2021 roku program „Laboratoria Przyszłości” to największa w historii inwestycja państwa polskiego w nowoczesną edukację – około miliarda złotych trafiło już do blisko 12 tysięcy szkół podstawowych w całym kraju.

W ramach Laboratoriów Przyszłości w województwie warmińsko-mazurskim przeznaczono blisko 34 miliony zł na budowanie kompetencji przyszłości: kreatywności, pracy zespołowej, umiejętności praktycznych i technicznych wśród dzieci i młodzieży. Na Warmii i Mazurach wsparciem objętych zostanie blisko 102 tysiące uczniów i ponad 400 szkół podstawowych, które otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

więcej informacji na stronie: www.gov.pl/laboratoria

1 thought on “Blisko 34 miliony złotych przeznaczone dla szkół w ramach programu „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”

  1. Burmistrz piździółka rozwalił Farel w Kętrzynie jego metoda działania podobna jak w elektrowni Ostrołęka załadunek do toreb pracowników jakiś przedmiotów z zakładu pracy na portierni w Kętrzynie cieć Gacioch ,kontrola torby i paragraf 52 niedziółka to SLD podobnie jak jego przyjaciel Ryszard Starzynski SB teczka w Bydgoszczy Piotr starzynski adwokat z Olsztyna to także SLD czołowy działacz SLD w Warszawie to wróbel ,nie jest dziwne że Kętrzyn jest na skraju upadku społecznego.Do tego tysiące hektarów ziemi po PGR i atrakcyjne tereny nad jeziorami to także wykupiła lewica teraz sprzedają za grubą kasę biura nieruchomości w Warszawie oferują posiadłości na Warmii i Mazurach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *