BOKS: 5 ZAWODNIKÓW I 5 MEDALI – Magna Masuria

Takimi słowami można podsumować XXVII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Boksie, która odbyła się w Centralnym Ośrodku Sportu Spała w Łodzi. Od 21 sierpnia w zmaganiach brało udział ponad 200 zawodników z całego kraju, którzy walczyli o tytuły młodocianych Mistrzów Polski w swoich kategoriach wiekowych i wagowych.

Ludowy Klub Sportowy „Niedźwiedź” Kętrzyn wystawił jedynie pięciu zawodników – Karolina Kuhn, Nikola Rogińska, Zuzana Chodak, Aleks Snacki oraz Michał Michalik. W zawodach nie wystartował Dominik Jędrej z powodu anginy, a według prognozy trenerów był pretendentem do złotego medalu w swojej kategorii.

W dniu wczorajszym informowaliśmy o wspaniałych występach dziewcząt, które przyniosły złoty, srebrny i brązowy medal. W dniu dzisiejszym (25-08) kolejne dwa medale dołożyli Aleks Snacki oraz Michał Michalik. Pierwszy na ringu zaprezentował się Michał Michalik, który stoczył pojedynek z utytułowanym Nikolasem Pawlikiem – wicemistrz Europy i kadrowicz młodzieżowej Reprezentacji Polski. Niestety reprezentant Kętrzyna po zaciętej i wyrównanej walce musiał uznać wyższość Nikolasa Pawlika.

W drugiej walce Aleks Snacki wygrał jednogłośną decyzja sędziów z Mateuszem Szczoczarzem kontrolując cały pojedynek tym samym zostając Mistrzem Polski Kadetów w kategorii do 50kg. Po walce Aleks Snacki zapytany przez komentatora zawodów w Łodzi, powiedział: „uwierzyłem w swoje umiejętności jakie posiadam”.

Jest to wspaniały występ kętrzyńskich zawodników oraz kolejny sukces trenerów Ludowego Klubu Sportowego „Niedźwiedź” Kętrzyn – Emina Huseynov oraz Kamila Kondej. Gratulacje wszystkim zawodnikomza włożony trud w te zawody i jako redakcja info-Kętrzyn24.pl życzymy dalszych sukcesów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *