BOKS: Dominik Jędrej przegrywa z Mistrzem Europy i odpada z turnieju, Karolina Kuhn powalczy o medal – Magna Masuria

BOKS: Dominik Jędrej przegrywa z Mistrzem Europy i odpada z turnieju, Karolina Kuhn powalczy o medal

1

Od 3 lipca w stolicy Gruzji, Tbilisi odbywają się Mistrzostwa Europy Kadetów w boksie. Udział w zawodach wzięło dwoje pięściarzy z Kętrzyna, Karolina Kuhn i Dominik Jędrej, którzy reprezentują barwy LKS „Niedźwiedź” Kętrzyn.

Dominik Jędrej nie miał zbyt dobrego losowania w tabeli. W pierwszym pojedynku trafił na Litwina Gintarasa Gabinaitisa, z którym wygrał jednogłośną decyzją sędziów wynikiem 5:0. W drugim pojedynku, który był 1/8 finału trafił na broniącego tytułu Mistrza Europy Rumuna Danuțem Gîrleanu. Tutaj pomimo twardej postawy i naprawdę dobrej walki musiał uznać wyższość rywala przegrywając 5:0 (28:29, 27:30, 27:30, 27:30, 27:30) i tym samym odpadając z turnieju.

Z kętrzyńskich bokserów w grze pozostała już tylko Karolina Kuhn, która obecnie jest w 1/4 finału i 7 lipca stoczy pojedynek z Emiliy Rzayevą z Azerbejdżanu. Stawką pojedynku jest awans do półfinału i zapewnienie przynajmniej brązowego medalu Mistrzostw Europy.

W rozmowie z kętrzyńskim trenerem Eminem Huseynovem dowiedzieliśmy się, że Karolina bardzo mocno przygotowywała się do tych mistrzostw na dwutygodniowym obozie w Zakopanem pod okiem trenerów Tomasza Winiarskiego i Krzysztofa Góreckiego, których trener „Niedźwiedzi” darzy ogromnym zaufaniem. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że aktualnie Karolina codziennie wraz z resztą kadetek trenuje w hotelu, aby utrzymać jak najwyższą formę.

Z Karolą widzę się ciągle i rozmawiamy. Wiem, że stać ją na złoto. Wierzę w nią” – Emin Huseynow dla info-Kętrzyn24.pl

Trzymamy kciuki!

1 thought on “BOKS: Dominik Jędrej przegrywa z Mistrzem Europy i odpada z turnieju, Karolina Kuhn powalczy o medal

  1. Może trochę informacji kto finansuje udzial naszych reprezentantów w Gruzji w raz z trenerm mistrzów? Kto pokrywa koszty przelotu pobytu wyżywienia rehabilitantów treningiw aż do wymaganych badań w kierunku COVID-19 ? Sukcesy i porażki są wliczone w każdą dyscyplinę i miło się czyta o wynikach jednak warto czasem wspomnieć o cichych bohaterach sponsorujących możliwość udziału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *