Brak wyroku w sprawie śmierci strażaka z Kętrzyna – Magna Masuria

Brak wyroku w sprawie śmierci strażaka z Kętrzyna

0

8 marca br., w Sądzie Okręgowym w Olsztynie odbyła się sprawa odwoławcza Marcina L. w sprawie o nieumyślne spowodowanie śmierci strażaka w Kętrzynie. Tego dnia Sąd Okręgowy w Olsztynie wznowił zamknięte postepowanie i uprzedził strony o możliwości zmiany kwalifikacji prawnej jednego z czynów zarzucanych oskarżonemu Marcinowi L. Nowy termin rozprawy przez Sądem Okręgowym został wyznaczony na dzień 19 marca 2021 roku – komentuje Olgierd Dąbrowski-Żegalski, Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Sprawa dotyczy tragicznego wypadku, który miał miejsce 14 czerwca 2018 roku na terenie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kętrzynie. W tym dniu odbywało się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy medycznej oraz ratownictwa wysokościowego. Szkolenie dotyczyło między innymi zasad użycia i praktycznego przygotowania skokochronu do pracy. Szkoleniu, w którym uczestniczyło sześciu strażaków, prowadził młodszy kapitan Marcin L.

Według ustaleń prokuratora, Marcin L. w trakcie tych zajęć miał dopuścić do tego, aby podlegli mu strażacy oddawali skoki na napełniony powietrzem skokochron, choć przepisy bezpieczeństwa i higieny służby strażaków wyraźnie tego zakazują. W rezultacie jeden z funkcjonariuszy po oddaniu skoku z dachu garażu na skokochron doznał rozległych obrażeń głowy i zmarł miesiąc później, 14 lipca.

Do sprawy wrócimy wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *