„Jestem za, a nawet przeciw!” [ZAPOWIEDŹ] – Magna Masuria

„Jestem za, a nawet przeciw!” [ZAPOWIEDŹ]

19

Kętrzyńscy politycy Prawa i Sprawiedliwości w ostatnim czasie podają dwie sprzeczne informacje w sprawie rozwoju miasta Kętrzyn. Radny wojewódzki Grzegorz Prokop głosuje przeciwko kętrzyńskiej obwodnicy i remontowi drogi Kętrzyn-Giżycko. Natomiast radny miejski Rafał Rypina promuje pomysł budowy S16 na odcinku Mrągowo-Ełk w wariancie B, gdzie jest jasny sprzeciw samorządowców z obrębu Mikołajek. Przewodniczący Rady Miejskiej promuje budowę pod hasłem końca z wykluczeniem społecznym i nowymi miejscami pracy.

W czwartkowym artykule spróbujemy, choć w części odpowiedzieć za i przeciw pomysłowi budowy S16 w przełożeniu na sam Kętrzyn oraz zastanowimy się, dlaczego radny Sejmiku głosował przeciwko Kętrzynowi. Serdecznie zapraszam.

19 thoughts on “„Jestem za, a nawet przeciw!” [ZAPOWIEDŹ]

 1. Politycy to sprzedajna pani, popieranie polityków i dawanie im władzy to głupota. Ci ludzi myślą , jak zdobyć poparcie motłochu, czyli nas, po to tylko, by później ugrywać dla siebie interesy.

  1. Teraz POpatrzymy gdzie kto kupil ziemie i który wariant bedzie najkorzystniejszy. Oczywiście sPOłeczeństwu lub sPiSkowcom.

 2. A gdzie te nowe miejsca pracy panie Rypina? Panie Prokop? W Piszu? Orzyszu czy Ełku? Już jeden był taki co krzyczał 30 miejsc pracy będzie no i jest! Tylko że dla braci krwi z Ukrainy i innych wschodnich krain. Niech oni zostawią ten Kętrzyn w spokoju i dadzą działać ludziom na poziomie!

  1. Jak słyszę gdy ktoś w Kętrzynie czy innej gminie w naszym powiecie mówi o „rozwoju” miasta lub gminy to wiem, że nie wie o czym mówi, „Rozwój” tej czy innej miejscowości to wcale nie budowa czy remont infrastruktury miejscowości ale wzrost liczby ludności. Jak możemy mówić o rozwoju Kętrzyna kiedy od wielu lat jest miastem o stale zmniejszającej się liczbie ludności? Obecnie liczy już tylko 27056 osób. W 2019r. tzw. „przyrost naturalny” to minus 117 osób. W roku tym urodziło się 198 dzieci a zmarło315 osób. Zameldowały się 253 osoby ale wymeldowało się 341 osób. To jest prawdziwy obraz „rozwoju” miasta. Można by przytaczać jeszcze wiele danych statystycznych ale wszystkie świadczą, że Kętrzyn niestety nie jest miastem rozwijającym się.

   1. Czemu nie zwrócił Pan uwagi kucharzowi w 2018r. gdy przy upadku epoki hecmana, twierdził ze miasto nam się rozwinęło. Wpływy mu się rozwinęły za tamtej układanki napewno ale miasto? No chyba ze narodzin ówczesne statystyki zanotowały wiecej?

    1. Moje skromne uwagi były raczej natury ogólnej a nie osobistej. To, że w małych miastach i gminach znikają zakłady pracy jest wynikiem, moim zdaniem, polityki krajowej która premiuje koncentracje zakładów przetwórstwa rolnego takie jak, mleczarnie, browary, cukrownie, rzeźnie i wiele innych. Te zakłady dawały pracę. Jeżeli chodzi o „kucharza”, o którym wyrażasz się tak negatywnie to tacy jak on dają ludziom pracę.

     1. Nie wyrażam się negatywie o nim ale o panu, bo jak to pan stwierdził ogólnie „jesli ktoś mówi o “rozwoju” miasta lub gminy to wiem, że nie wie o czym mówi”. On właśnie o tym mowil o tym ze miasto nam się za hecmana rozwinęło. A teraz pan obraca kota ogonem. To kto musiałby być tym kimś kto mówiąc o rozwoju nie wie o czym mowi? Niech zgadne gdyby to powiedzieli Rypina, Czech, Toruński ? To wówczas przyznałby pan racje osobiście oni nie wiedzą co mowią ? To ze ktoś daje prace tu nie na nic do rzeczy, daje bo dzięki temu się sam utrzymuje. To nie upoważnia żadnego pracodawcy do gadania bzdur tylko po to aby przypodobać się temu czy innemu kto w danym czasie jest u władzy.
      Oczywiście nic osobistego tylko stwierdzam fakty.

     2. Odpowiadam wyborcy bardzo krótko: Każdego, bez względu kto to jest.
      Pozdrawiam serdecznie.

 3. Panie redaktorze co w takim razie promuje przewodniczący: koniec z wykluczeniem społecznym i nowymi miejscami pracy? Czy jest przeciw nowym miejscom pracy czy za? A może za a nawet przeciw? To tak żartem trochę, a na poważnie – już chyba od dłuższego czasu wiadomo, że panowie i panie spod znaku trzech liter nie działają dla ludzi, bo maja nas w czterech literach.

 4. Pani to się zastanowic co pisze, bo ta umowa to moze być bubel jak Ogrodowa, Górna i inne wielkie iwestycje

 5. Bzdury pan pisze panie „redaktorze”. Może warto napisać o tym jak miasto w ostatnich dniach podpisuje ważne umowy,

  1. Pani Anno z Wojska Polskiego: Ale gdzie te 14 milionów na Górną i Ogrodową?? Dowiemy się w końcu???

  2. Do pani Anny. Droga pani. Miasto w roku ub. podpisało umowy dwie, nie na jakieś 3,5 mln. a na ponad 14 mln. Tylko na podpisaniu się skończyło. Prosze wobec tego wymienić, ile tych ważnych umów ostatnio miasto podpisało i na co. Z konferencji burmistrza dowiedziałem się, że priorytetową inwestycją jest ta wokół jeziorka. A dla mielu mieszkańców i dla mnie priorytetową były inwestycje drogowe, a szczególnie ul. Ogrodowa. Zwrócę pani uwagę, że mija 2,5 roku kadencji. Czy może Pani wymienić jakieś znaczące inwestycje, które są świadectwem rozwoju gospodarczego miasta? Czekam na odpowiedź.

 6. O Panie radnym R.R to głośno było słychać jak odezwę do narodu A.M czytał na sesji.Ot i takie to towarzystwo wzajemnie adoracji. Miernoty żekłabym nieprzeciętnie.
  Myślę, że po głośnym wsparciu Pana przewodniczącego dla A.M. , będzie jeszcze huczniejszy Pana upadek

 7. Fachowcy od dróg .
  O la la min. sołtys Grzegorz, Pipina.
  Nic z tego nie będzie.
  Tylko kasa leci do kieszeni jak u Arkadiusz „dużego łba”

 8. Panie redaktorze proponuję zgłębić temat odbierania dziecka z przedszkola przez zastępcę burmistrza. Wchodzi on bez maseczki, rękawiczek do sali, gdzie przebywają dzieci. Jako jedyny rodzic może sam pomagać w ubieraniu się dziecka. Reszta rodziców musi czekać przed drzwiami. Panie z obsługi boją się odezwać i zwrócić uwagę. Co na to sanepid? Co na to dyrekcja? Czy rodzice innych dzieci są gorsi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *