NA SYGNALE: Wiadomości policyjne (10 – 17 marzec) – Magna Masuria

Kętrzyn: Pijany kierowca uciekał przed policjantami. Został zatrzymany

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 57-letniemu mieszkańcowi gminy Kętrzyn, który kierując samochodem, uciekał przed policją. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 57-latka 2 promile alkoholu.

W środę (10.03.2021) około godz. 21:30 funkcjonariusze z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego kontrolując teren miasta podczas wyjeżdżania z jednej z dróg podporządkowanych na  ul. Mazowiecką zwrócili uwagę na pojazd marki VW Sharan w którym podróżowali dwaj mężczyźni. Zachowanie kierującego autem wskazywało, że może być pod działaniem alkoholu ponieważ wykonywał gwałtowne ruchy jadąc tzw. „zygzakiem”. Policjanci natychmiast  przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych postanowili zatrzymać samochód do kontroli. Kierujący sharanem zignorował sygnały dawane przez oznakowany radiowóz i kontynuował jazdę w stronę miejscowości Giżycko. Mężczyzna kilkukrotnie zajeżdżał drogę próbującemu wyprzedzić go radiowozowi. W miejscowości Kwidzina w gm. Kętrzyn pojazd skręcił w drogę gruntową kierując się w stronę Gierłoży. Policjanci kontynuowali pościg drogą leśną. W pewnym momencie kiedy kierujący zwolnił przed grząskim terenem wówczas wykorzystując tą sytuację policjanci wybiegli z radiowozu i uniemożliwili kierującemu dalszą jazdę. Za kierownicą auta siedział 57-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu. Pasażerem okazał się 42-latek, który również był pijany. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu.

Kierujący autem został zatrzymany w policyjnej celi, stracił prawo jazdy, a pojazd trafił na parking strzeżony. Teraz odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

Podczas kontroli policjanci sprawdzają wtedy czy pojazd jest wyposażony w taką blokadę i czy ma ona aktualną homologację.

Kętrzyn: Trzymiesięczny areszt wobec 35-latka posiadającego znaczną ilość narkotyków

Policjanci z Kętrzyna zatrzymali 35-letniego mieszkańca miasta, który posiadał znaczną ilość narkotyków. Oprócz 1 kg marihuany kryminalni znaleźli w mieszkaniu 40 tabletek ekstazy. Mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego w Kętrzynie najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W miniony poniedziałek (08.03.2021) kętrzyńscy kryminalni zatrzymali 35-letniego mieszkańca miasta, który posiadał środki odurzające. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu 35-latka ponad 1 kg marihuany oraz 40 tabletek ekstazy. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek policjantów oraz Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie, sąd zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.Za to przestępstwo 35-letniemu mieszkańcowi Kętrzyna grozi do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *