Sukces posłanki z Warmii i Mazur – Magna Masuria

W ubiegłym tygodniu Poseł na Sejm RP Pani Urszula Pasławska (Koalicja Polska –PSL –red.) poinformowała za sprawą mediów społecznościowych o udanej interwencji poselskiej w Ministerstwie Zdrowia. Interwencja dotyczyła teleporad, które Rząd wprowadził w związku z pandemią COVID-19.

 Od poniedziałku 15 marca lekarze POZ muszą osobiście przyjmować dzieci do lat 6 oraz pacjentów z podejrzeniem choroby nowotworowej czy zaostrzeniem choroby przewlekłej. To efekt działań Urszuli Pasławskiej, posłanki z Warmii i Mazur.

Przez blisko rok wiele przychodni POZ pozostawało zamkniętych. Pacjenci, w tym małe dzieci i niedołężni seniorzy, byli skazani na leczenie przez telefon. Posłanka Urszula Pasławska od pół roku walczyła o zmianę tego stanu rzeczy. Jej zaangażowanie okazało się skuteczne.

– Teleporady miały być zabezpieczeniem lekarzy przed zakażeniem COVID. Obecnie jednak zdecydowana większość medyków jest zaszczepiona, argument stracił więc rację bytu – tłumaczy posłanka. – Kilkakrotnie zwracałam się do Ministerstwa Zdrowia z apelem o otwarcie przychodni POZ. Cieszę się, że działania przyniosły rezultat.

8 thoughts on “Sukces posłanki z Warmii i Mazur

 1. Tak samo osoby które przesly Covid-19 i są przez kilka miesięcy (na te chwile mówi się o półrocznym bezpieczeństwie) ozdrowiencami, czemu nie są traktiwani inaczej? Czemu nie mogą być przymowani w poradniach bezposrenio? Czemu dentysci moga przyjac osoby a rodzinny nie? Czemu ozdrowiencm i osoby zaszczepionym nie robi się wyjątkow? Takie rozwiązanie moze spowodowałoby ze osoby ukrywające swoja chorobę wolalyby mieć dokument ze ja przeszły? Aby później korzystać z przywilejów, choćby posiłków w restauracjach na miejscu itp.

 2. Pani Pasławska ogłosiła sukces, gdy jej działania przyniosły efekt w postaci realnej zmiany . Nasi włodarze ogłaszają sukces, choć perspektywa sukcesu jest jedynie mglista. Sukcesem będzie oddanie mieszkań , a nie przystąpienie do programu rządowego. Jeszcze wiele przed włodarzami: utworzenie spółki, wniesienie środków, wniesienie gruntu. Nasi burmistrzowie jak szumnie się afiszują, są pionierami, od których uczyć będą się inne gminy! Będziemy obserwować, jakie pionierskie rozwiązania zaproponują nasi Supermeni 🙂

  1. Nasi włodarze niech ogłoszą, jaki „sukces” odnieśli w sprawie otrzymania dofinansowania budowy ul. Górnej i remontu ul. Ogrodowej. Niech odpowiedzą mieszkańcom dlaczego nie otrzymało miasto dofinansowania.

 3. Bardzo proszę nie wprowadzać opinii publicznej w błąd.
  To jest decyzja Rządu RP ,a ZSL na szczęście w rzadzeniu naszym Krajem nie uczestniczy.

 4. Sukces małej głupoty nad wielką głupotą (zamiast głupoty wstaw: propagandy/kłamstwa).
  A może to bohaterski pokaz myślenia posła?… Raczej pijar na następna kadencję.
  Poszukajmy prawdy – dziś to rzadkie zainteresowanie.
  1.Szczepionki chronią od wirusa.
  2.Lekarze są zaszczepieni.
  Więc 1.i.2.=3.Lekarze zdejmują maski i przyjmują i leczą wszystkich… Nie?
  1.i.2.to.nie.3.?… No, to już wiesz Obywatelu tego Świata kto jest głupi?…
  No, przyznaj się…

 5. Pani Poseł prosze zajać się smogiem w kętrzynie, ulica Skrajna , Poniatowskiego, AQI US -168 ( dop. 50 ), PM2,5- 88 ( dop. 20 ) Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *