Brutalne przycięcie krzewów w Kętrzynie – Magna Masuria

Brutalne przycięcie krzewów w Kętrzynie

11

„Ten kto wydał polecenie na wycinkę krzaków nie ma za grosz rozsądku” – komentuje jeden z mieszkańców Spółdzielni „Pionier” z Osiedla Sikorskiego. Wypowiedź dotyczy drastycznego wycięcia krzewów przy ul. gen. W.Sikorskiego (zdjęcie powyżej) i Alei Rotmistrza Pileckiego , które odbyło się kilka dni temu.

W brutalny sposób postąpiono ze skracaniem gałęzi krzewów. Wygląda to nie estetycznie, zwłaszcza dla przyjezdnych, którzy wysiadają z busów na przystanku przy ul. Sikorskiego. Widać tutaj brak jakiegokolwiek nadzoru i konsultacji z mieszkańcami czy chcą takiej przecinki. Niestety, to jest nic przy katastrofie jaką stworzyli ludzie dla mieszkających tam zwierząt. Zwłaszcza dla wróbla zwyczajnego, niewielkiego ptaka, który w Polsce jest pod ścisłą ochroną gatunkową i wymaga ochrony czynnej.

wróbel zwyczajny
źródło zdjęcia: Wikipedia

Przeglądając sterty gałęzi widać zniszczone gniazda wróbla zwyczajnego. Niszczenie gniazd podlega karze według Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt. Teraz następuje pytanie, kto poniesie odpowiedzialność? Wykonawca pracy, osoba nadzorująca, czy nikt? Sprawę wraz z kilkoma mieszkańcami zgłosimy do odpowiednich urzędów, aby zbadali całą sytuację.

11 thoughts on “Brutalne przycięcie krzewów w Kętrzynie

 1. Co za ludzie rzadza i nadzoruja to miasto, czego by sie nie tkneli to spieprza.Moze dosc juz tej wladzy,bo do konca ich kadencji to w miescie zostanie kamien na kamieniu

 2. To co zostało zrobione z żywopłotem przy budynku ul. Wojska Polskiego 29 woła o pomstę do nieba. Jak można tak bezmyślnie zniszczyć krzewy. Całkowite bezmózgowie. Gromadka wróbli, których i tak jest bardzo mało, zostało baz gniazd. Komu ma to służyć, bo nie chroni ani od smrodu spalin, ani nie ma wyglądu estetycznego. Tylko ludzie bez wyobraźni dokonują takich rzeczy.

 3. Te chochoły nie odbiją przez ładnych parę lat .Super upiększony teren .Brawo!!!I o ile mowa o podcięciu zieleni gołym okiem widać ze jest to wyszarpanie krzewów .

 4. Jak tacy malkontenci komentuja to nie dziwi nic. Mowi siie ze „nie pozostanie kamień na kamieniu” Chyba do szkoły było pod górkę?

 5. To jest prawda ten Wrobel Maciej Szanowny Panie Burmistrz Niedziolka Panu szkodzi, jak najpredzej trzeba dogadac sie z koalicjantem i tego lewaka albo Wydmin niech tam walcz p.Wojtem Królem , albo umijscowic np. Wydziale Promocji Miasta, to itak dużo , v ce Burmistrzem nie moze byc taki i g n o r a n t i szkodnik.
  Natomiast nie dajmy się zwariować przeciez te chwasty odrosna jeszcze tego lata.
  Widze, coraz bardziej brakuje paliwa .

 6. Przycinka jest czymś naturalnym. Bardzo istotna również, dla kierujących samochodami, którzy niejednokrotnie przy wielkich chaszczach, nic nie widzą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej np. z ul. Uroczej na ul. Sikorskiego. Tak więc szanowni państwo. Bezpieczeństwo jeszcze raz bezpieczeństwo.

 7. Maciej zostaw te miasto w spokoju możesz w Wydminach wycinać krzewy z Małgorzatą jak wójt pozwoli w co wątpię
  Rysiek nie miał problemu to teraz ma przez Macieja i jeszcze więcej będzie miał do końca kadencji jak dotrwa..

 8. Panie Burmistrzu jest Pan naprawdę dobrym Gospodrzem naszego Miasta szanujący człowieka nie to co Pana
  poprzednik.
  Tylko proszę niech Pan odsunie tego lewaka Wróbla to jest szkodnik

  1. No, chyba na pewno w Tym Mieście Kętrzyn zdurnieć idzie: Jak krzaki – to wróbel . Ciąć przy ziemi – nie bedzie wróbla. No, zdecydyjcie ludzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *