BRZEZIN: Zatrzymujemy współpracę z obwodem kaliningradzkim – Magna Masuria

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego podczas dzisiejszego (28 lutego) posiedzenia podjął uchwałę zawieszającą wykonywanie porozumienia o współpracy między województwem warmińsko-mazurskim RP i administracją obwodu kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej.

Współpraca samorządu województwa z obwodem kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej realizowana była na podstawie porozumienia o współpracy między województwem warmińsko-mazurskim Rzeczypospolitej Polski i administracją obwodu kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej z 2001 roku, które stanowi kontynuację wcześniejszej współpracy między obwodem i województwem olsztyńskim.

Główne obszary działań obejmowały: kulturę i edukację, zdrowie, turystykę i sport, wsparcie Polonii i wymiany młodzieży.

– Ta uchwała zatrzymuje wspólne działania z obwodem kaliningradzkim ze skutkiem natychmiastowym – podkreśla marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Decyzja zarządu stanowi oprócz tego gest solidarności z naszymi partnerami z ukraińskiego obwodu rówieńskiego, a także z całą wspólnotą samorządową Ukrainy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *