BUDRY: 34-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad partnerką – Magna Masuria

BUDRY: 34-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad partnerką

0

obrazek poglądowy

Zarzuty znęcania się nad osobą najbliższą usłyszał 34-letni mieszkaniec gminy Budry. Mężczyzna od kilku miesięcy znęcał się nad swoją partnerką. Zebrany przez kryminalnych materiał dowodowy w sprawie pozwolił na przedstawienie zarzutu popełnienia przestępstwa znęcania się nad rodziną. Teraz 34-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

W środę (15.05.2024 r.) oficer dyżurny węgorzewskiej policji został poinformowany o awanturze domowej u jednej z rodzin na terenie gminy Budry. Interweniujący policjanci ustalili, że 34-latek znajdując się pod wpływem alkoholu zachowywał się agresywnie wobec swojej partnerki, z którą wspólnie zamieszkuje. Mężczyzna wyzywał ją słowami wulgarnymi, popychał, szarpał, dusił, groził pozbawieniem życia. Jedynym sposobem, by zapewnić spokój i bezpieczeństwo kobiecie było odseparowanie awanturnika od pokrzywdzonej. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty oraz wydali zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia mieszkania. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu znęcania dla sprawcy przemocy domowej.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *