SPORT: W najbliższy weekend zapraszamy na zawody jeździeckie do Stadniny Ogierów w Kętrzynie – Magna Masuria

SPORT: W najbliższy weekend zapraszamy na zawody jeździeckie do Stadniny Ogierów w Kętrzynie

0

Już najbliższą sobotę i niedzielę [18 i 19 maja br.] w Stadninie Ogierów w Kętrzynie odbędą się Regionalne i Towarzyskie zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody. Od godziny 10:00 będziemy mogli oglądać zawody jeździeckie w różnych kategoriach przez skoki na najniższych przeszkodach klasy MicoLL [do 50cm] po klasę N [do 120 cm]. Natomiast po samych zawodach jeździeckich w sobotę odbędzie się konkurs Hobby Horse – przewidywany start między godz. 16:00, a 17:00.

Czym jest Hobby Horse?

Hobby horse, czyli konik na patyku, to zabawka w kształcie głowy konia przymocowanej do długiego patyka, na którym dziecko może „jeździć”, symulując jazdę konną. Tego typu zabawki były popularne w wielu kulturach na przestrzeni wieków i często były wykorzystywane jako narzędzie do zabawy i rozwijania wyobraźni u dzieci.

W ostatnich latach hobby horse zyskał popularność jako forma sportu, zwłaszcza w krajach skandynawskich, takich jak Finlandia. W tym kontekście hobby horsing to aktywność, w której uczestnicy „jeżdżą” na swoich konikach na patyku, wykonując różnorodne skoki i manewry, podobnie jak w tradycyjnych zawodach jeździeckich. Hobby horsing stał się na tyle popularny, że organizowane są nawet mistrzostwa, w których uczestnicy rywalizują w różnych kategoriach, takich jak skoki przez przeszkody czy ujeżdżenie.

Hobby horse łączy w sobie elementy sportu, zabawy i sztuki, promując aktywność fizyczną, kreatywność i społeczność wśród swoich uczestników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *