RESZEL: Jeden z reszelskich nauczycieli OCZYSZCZONY z zarzutów molestowania uczniów! – Magna Masuria

RESZEL: Jeden z reszelskich nauczycieli OCZYSZCZONY z zarzutów molestowania uczniów!

6

24 kwietnia br. w Olsztynie Komisja Dyscyplinarna dla Nauczycieli przy Wojewodzie Warmińsko-Mazurskim orzekła, że jeden z nauczycieli [ze względu na dobra osobiste tej osoby nie wymieniamy jej z imienia i nazwiska] został uniewinniony od zarzucanych mu czynów. Wyrok w tej sprawie jest prawomocny i potwierdza ponownie, że ów nauczyciel nie dopuścił się żadnego złego czynu.

Przypomnijmy, że na początku stycznia 2023 roku w mediach lokalnych i ogólnopolskich mówiło się głośno o molestowaniu uczniów w Zespole Szkół im. M. Rataja w Reszlu. Prokuratura badała wówczas sprawy trzech nauczycieli. Wśród osób pod lupą prokuratury był dyrektor tej szkoły, któremu prokuratura umorzyła postępowanie z powodu braku czynu zabronionego. Wobec pozostałych dwóch nauczycieli postępowanie nadal trwało. Dzisiaj [17.05.2024] dowiadujemy się, że kolejny nauczyciel został OCZYSZCZONY z zarzutów molestowania uczniów.

Czy trzeci nauczyciel również zostanie oczyszczony z zarzutów? Wiele wskazuje na to, że tak, a większość zarzutów jak dowiadujemy się nieoficjalnie były zmyślone, przeinaczone przez osoby, które miały interes w odstawieniu na boczny tor tych nauczycieli.

6 thoughts on “RESZEL: Jeden z reszelskich nauczycieli OCZYSZCZONY z zarzutów molestowania uczniów!

  1. No a co starostwo na to? Tych trzeba było odsunąć od zawodu bo sprawa gruba, a sprawe o mobbing wobec którego postępowanie nadal w toku zamieciono pod dywan od razu po koleś partyjno interesny?
    Poczekamy na rozstrzygnięcie sprawy.

  2. Taaak… szmatławy temat przywleczony ze zgnilizny postępaków of United-States und Euro-Unien, napuszczanie nastolatków na normalnych ludzi, obdurnianie i psucie Narodu… Redaktorze, jeśli już te smrody systemu przerzucasz to podejmij drugą stronę sprawy: dopytaj tych sędziów, prawników, a tych praworządnych w szczególności, czemu nie zauważają i nie osądzają przestępstwa pod tytułem FAŁSZYWE OSKARŻENIA???… no?… przecież tym pyskatym uuuczniom i ich olewackim rodzicom za to się należy do 5.ciu lat… No co, jest temat na media centralne i europejskie!

  3. Myślę że Ci wszyscy którzy w tamtym czasie wylewali pomyje na tego nauczyciela dziś powinni przeprosić bo jak wiadomo łatwo jest kogoś skrzywdzić jednak nawet jeżeli udowodni się swoją niewinność to zawsze odium pozostaje. Tak jest i w tym przypadku. Można się cofnąć do komentarzy z tamtego okresu i pokazać tych co tak opluwali jak się okazuje niewinnego człowieka. Wiadomo też jest które to osoby z samorządu powiatowego zadenuncjonowali i rozfmuchali niby aferę. Więc na przyszłość więcej wstrzemiężliwosci bo próba przykrycia nadużyć o mobbingu w innej jednostce nie powiodła się.

    1. „Pomyje” wylano na dyrektora reszelskiej szkoły ? Dyrektor został odsunięty od wykonywania zawodu nauczyciela , czego więcej trzeba ?Były Dyrektor bezwzględnie jest winny, nie widzi tego Pan redaktor i tu komentujący? Odsunięty słusznie Dyrektor skrzywdził sam siebie, swoją rodzinę, która stara się tego nie brać na poważnie i obwinia zapewne poprzednie władze powiatu, przyczynił się do zepsucia wizerunku szkoły. Skrzywdził uczennicę, oraz jej rodzinę. Wstydziłby się Redaktor taki artykuł wysmarować ,

  4. co na to starosta ? Tych zawiesił od razu a w pup sprawa mobbingu trwa ludzie odchodzą nadal, bo maja dość ale nie, od władzy ich nie odsunie bo tam nie ma problemu. I połowa ludzi ładuje u psychiatry co tam pracowali albo pracują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *