forBET IV liga: Prowokacje, porażka i afera z kibicami – podsumowanie meczu z Polonią Lidzbark Warmiński – Magna Masuria

forBET IV liga: Prowokacje, porażka i afera z kibicami – podsumowanie meczu z Polonią Lidzbark Warmiński

2

W miniony piątek [17.05.2024] w Lidzbarku Warmińskim wydarzyło się bardzo dużo. Oprócz jednostronnego, niestety na korzyść miejscowej Polonii, spotkania byliśmy świadkami wydarzeń mających mało wspólnego ze sportem. W tym wszystkim punktem kulminacyjnym był wybuch kibiców Granicy Kętrzyn pod koniec spotkania – o czym rozpisały się wszystkie media związane ze światem kibiców.

Przez cały zeszły tydzień w mediach społecznościowych związanych z Polonią Lidzbark Warmiński widziałem posty zatytułowane: „Witamy w Piekle”. Przez działaczy, zawodników, kibiców związanych z lidzbarskim klubem podgrzewana była atmosfera do granic możliwości. Jaki wyszedł z tego efekt? Do Lidzbarka Warmińskiego wybrała się zorganizowana grupa kibiców licząca prawie 70 osób, która od samego wejścia na stadion była prowokowana – szczególnie przez prezesa lokalnego klubu. W prowokacyjny sposób komentował przez mikrofon przybycie kibiców z Kętrzyna. Podobnym poziomem kultury odwdzięczyli się piłkarze rezerwowi Polonii razem z trenerem, który stanął przed przyjezdnymi kibicami pokazując im środkowy palec i wykrzykując różne niecenzuralne hasła. Efekt? Kibice Granicy Kętrzyn wybuchli i zrobili co zrobili. Nie powinno nigdy dojść do takiej sytuacji. Kibice Granicy starli się z kibicami Polonii, ochroną i policją. Nikt nie został zatrzymany, a po niewielkich zamieszkach przyjezdni opuścili Lidzbark Warmiński.

Kontaktując się z przedstawicielami warmińsko-mazurskiego związku otrzymaliśmy odpowiedź, że nie udzielą komentarza dotyczącego prowokacji ze strony całego klubu Polonii Lidzbark Warmiński, natomiast wobec wybryku kibiców Granicy Kętrzyn już tak. Jest to smutny obraz naszej lokalnej ligi piłkarskiej.

Już klub Granicy Kętrzyn otrzymał jedną karę – za użycie materiałów pirotechnicznych podczas meczu z Mrągowią Mrągowo – w postaci rozegrania meczu bez udziału kibiców. Z informacji do jakich dotarliśmy na klub i kibiców z Kętrzyna zostanie nałożona kara zakazu udziału kibiców w meczach wyjazdowych.

2 thoughts on “forBET IV liga: Prowokacje, porażka i afera z kibicami – podsumowanie meczu z Polonią Lidzbark Warmiński

  1. Żałosne jest to jak wszystko przekręcacie na swoją stronę.. dziwne zagrania i prowokacje ze strony kibiców i prezesa Polonii ? Skradzione piłki, koszulki, zdewastowana ławka rezerwowych i pocięte banery na stadionie przez kibiców granicy.. zapomnieliście dopisać kilku szczegółów 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *