KĘTRZYN: Wielkie jeździeckie emocje, piękny sport i najlepsza publiczność… – Magna Masuria

KĘTRZYN: Wielkie jeździeckie emocje, piękny sport i najlepsza publiczność…

0

Tak można by podsumować w jednym krótkim ale jakże prawdziwym zdaniu rozegrane w dniach 18 – 19 maja Zawody Regionalne w konkurencji skoków przez przeszkody na terenie hipodromu jeździeckiego w Stadzie Ogierów w Kętrzynie. 

Impreza przyciągnęła blisko 50 zawodników z wielu ośrodków jeździeckich i stajni z naszego województwa. Rozegrano wszystkie zaplanowane konkursy od wysokości przeszkód 50 cm do 120 cm w klasie N. Dodatkowo w sobotę po konkursach jeździeckich specjalnie dla dzieci, które nie dosiadają jeszcze prawdziwych koni zorganizowano  rywalizację sportową w zawodach  HOBBY HORSE, które podzielone na 3 konkursy względem wieku dzieci. HOBBYHORSING rożni się tylko w jednej istotnej kwestii – zamiast koni dzieci „dosiadają” kukiełki z głową konia. Pozostałe zasady takie same jak w konkursach jeździeckich – trzeba walczyć o czas i nie zrzucać przeszkód.

Przez 2 dni zawodów rozegrano również konkursy jeździeckie w ramach Warmińsko – Mazurskiej Ligi Jeździeckiej (WMLJ) oraz po raz pierwszy i to właśnie w Kętrzynie w niedzielę przy lidze mogły również rywalizować dzieci i młodzież z orzeczeniem o niepełnosprawności w konkursie specjalnym i integracyjnym. 

Mega emocje sportowe i wiele innych atrakcji towarzyszących dwudniowej imprezie przyciągnęło jak co roku fantastyczną i najlepiej kibicującą publiczność z Kętrzyna i okolic. Stado Ogierów w Kętrzynie to historyczny i zabytkowy ponad 130 – letni obiekt z najdłuższą jednolitą stajnią w Europie – blisko 200 metrów. Od kilkudziesięciu lat w tym miejscu  odbywają się regularnie rożne imprezy jeździeckie. W lipcu br. odbędzie sie Ogólnopolski Czempionat Koni Zimnokrwistych a już we wrześniu ponownie zobaczymy skoczków. 

Niedzielny, najtrudniejszy i najwyższy konkursów w klasie N (120 cm)  wygrał kętrzynianin Robert Musiał na  7 – letnim ogierze DE FUTORE Z. 

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom, Oficjelom i Publiczności imprezy za dwa  wspólnie spędzonego czasu na terenie Stada Ogierów w Kętrzynie i do zobaczenia !

KJ Stado Kętrzyn
Dorota Waraksa – kierowniczka
Mikołaj Zagrodzki – sędzia zawodów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *