BUDRY: Groził nożem dla brata – grozi mu 2 lata pozbawienia wolności! – Magna Masuria

BUDRY: Groził nożem dla brata – grozi mu 2 lata pozbawienia wolności!

0

Dozór policyjny, nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania. Taki środek zapobiegawczy decyzją prokuratora, zastosowano wobec 34-letniego mieszkańca gminy Budry. Mężczyzna groził bratu pozbawieniem życia trzymając w ręku nóż. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W środę (01.06.2022r.) w Prokuraturze Rejonowej w Giżycku 34-latek usłyszał zarzut gróźb karalnych wobec brata. Prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mieszkańca Węgorzewa policyjnego dozoru oraz nakaz opuszczenia mieszkania i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Wszystko zaczęło się 30 maja br., kiedy to około godz. 17:00 oficer dyżurny węgorzewskiej komendy przyjął zgłoszenie o awanturze domowej u jednej z rodzin mieszkających na terenie gminy Budry. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 34-letni mężczyzna wszczął awanturę domową, w trakcie której wyzywał brata słowami wulgarnymi oraz groził mu pozbawieniem życia. Przerażony mężczyzna wezwał na pomoc policję, po tym jak pijany brat wyjął nóż, a wtedy wypowiadane groźby zaczęły być realne. Jedynym sposobem, by zapewnić spokój i bezpieczeństwo pokrzywdzonemu było odseparowanie awanturnika. 34-latek został  zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie

W obawie o swoje życie i zdrowie zdesperowany mężczyzna złożyła zawiadomienie o przestępstwie.

Zgodnie z art. 190 kodeksu karnego, kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *