BUDRY: Policjanci zabezpieczyli prawie 5 KILOGRAMÓW narkotyków! – Magna Masuria

BUDRY: Policjanci zabezpieczyli prawie 5 KILOGRAMÓW narkotyków!

0

Skuteczna praca węgorzewskich kryminalnych przy współpracy z giżyckimi policjantami pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny, który w pojeździe przewoził 2 kilogramy amfetaminy oraz ponad 2,5 kg suszu roślinnego. Mundurowi w niedzielne popołudnie zabezpieczyli narkotyki należące do 30-letniego mieszkańca gminy Budry. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dobre rozpoznanie środowiska przestępczego pozwoliło węgorzewskim kryminalnym zatrzymać mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Funkcjonariusze pionu kryminalnego, w wyniku szeroko zakrojonych działań operacyjnych ustalili, że podejrzany porusza się autem po ternie powiatu giżyckiego. Tam przy współpracy z policjantami z giżyckiej drogówki w niedzielne popołudnie (9.07.2023 r.) zatrzymali do kontroli audi, którym podróżował 30-letni mężczyzna. W trakcie przeszukania pojazdu kryminalni znaleźli łącznie ponad dwa kilogramy amfetaminy oraz  dwa kilogramy i osiemset gramów suszu roślinnego. Teraz zabezpieczone narkotyki zostaną poddane badaniom laboratoryjnym. Mieszkaniec gminy Budry został zatrzymany i usłyszał zarzut popełnienie przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Sąd zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres dwóch miesięcy. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *