BUDRY: Wszedł do pokoju razem z drzwiami, a skończył w policyjnej celi – Magna Masuria

BUDRY: Wszedł do pokoju razem z drzwiami, a skończył w policyjnej celi

0

Nieporozumienia w rodzinie i odmienne zdanie to proza życia. Jednak, kiedy dochodzi do rękoczynów i niszczenia mienia wtedy interweniują policji. Tak było i w jednej z rodzin gminy Budry. Starszy brat zniszczył drzwi do pokoju młodszego, uderzał pięściami po twarzy, za to, że ten nie chciał wpuścić go do pokoju. Tym razem wszystko zakończyło się zatrzymaniem w policyjnej celi.

W sobotę (17.06.2023 r.) rano oficer dyżurny węgorzewskiej policji został poinformowany o awanturze domowej w jednej z rodzin na terenie gminy Budry. Interweniujący policjanci ustalili, że starszy brat wszczął awanturę domową, ponieważ młodszy nie chciał go wpuścić do pokoju. W przypływie złości do pomieszczenia wszedł razem z drzwiami, które znajdowały się na jego drodze. Kiedy już pokonał przeszkodę, to przeszedł do rękoczynów uderzając brata pięściami po twarzy. Pijany 55-latek na widok mundurowych nie chciał się uspokoić, więc policjanci, aby zapewnić spokój i bezpieczeństwo 51-latkowi zatrzymali go w policyjnej celi.

Interweniujący funkcjonariusze objęli rodzinę procedurą Niebieska Karty.Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *