Burmistrz obwinia innych za brak sukcesu? – Magna Masuria

Burmistrz obwinia innych za brak sukcesu?

13

Pisaliśmy jakiś czas temu, że wojewoda warmińsko-mazurski, Artur Chojecki, w wydanej decyzji 6 maja br., uchylił uchwałę Rady Miasta w Ketrzynie w sprawie „Mieszkania za remont”. W treści decyzji jest jasno napisane, że uchwała narusza prawo i faworyzuje mieszkańców lepiej zarabiających.

Uchwała narusza prawo, lecz burmistrz szuka winnych?

Na swoim profilu facebookowym zadeklarował, że nie podda się tak łatwo, aby ten projekt upadł. Dodatkowo nie przyznał się do błędu w konstrukcji uchwały, lecz obwinił jak to określił „donosiciela”. Wywnioskować można, że dla burmistrza nie jest ważne dobro mieszkańców, lecz SUKCES. Zapomniał jednak wspomnieć w swoim poście, że błąd prawdopodobnie popełnili prawnicy pracujący dla Urzędu Miasta.

źródło: Facebook/Ryszard Henryk Niedziółka

Burmistrz zrzuca winę na „donosiciela”, co samo w sobie jest pomówieniem mieszkańca Kętrzyna. Kto jest tym mieszkańcem? Nikt nie wie, ale burmistrz i sprzyjające mu media znalazły kozła ofiarnego. Pod samym postem burmistrza również wylała się fala hejtu, a Ryszard Niedziółka daje temu ciche przyzwolenie.

Lincz, zamiast pochwały za znalezienie błędu?

W mediach sprzyjających władzy zaczęto robić lincz na osobę, która dopatrzyła się karygodnego błędu w uchwale. Widać tutaj ewidentnie brak rzetelności dziennikarskiej. Burmistrz jak i jego obóz nie potrafią przyznać się do błędu, a kiedy brakuje argumentów to zaczynają atakować.

https://www.youtube.com/watch?v=JCbPkH5N4B8

Burmistrz po raz kolejny atakuje mieszkańców Kętrzyna. Na początku miesiąca wyszła afera hejterska z urzędem w tle, teraz hejterski atak na mieszkańca Kętrzyna. Czy taki powinien być burmistrz Kętrzyna? Jak państwo oceniają zachowanie burmistrza?

13 thoughts on “Burmistrz obwinia innych za brak sukcesu?

 1. Przyznam iż nie znam dokładnie sprawy ,natomiast jeżeli projektodawca był Burmistrz(chociaż nie musiał nim byc) to przypisywanie winy innym jest nieuczciwe.
  Aczkolwiek nie bez winy jest Rada,oraz obsługa prawna Burmistrz oraz Rady Miasta.

 2. Co tutaj oceniać. On się już nie potrafi zmienić. Swoje porażki w powiecie starał się zrzucać na na swoich opozycjonistów, których nazywał „hamulcowym”. „Hamulcowi” uchronili powiat przed wieloma idiotycznymi pomysłami. ( m.in.basen za 12 mln). On był już za stary gdy postanowił przejść do samorządu. Do tego nie potrafi dobierać sobie współpracowników m.in. Wróbel. Niemiec, Krasinski czy ten z KTBS. A tutaj brak „hamulcowych”.

  1. Za do są referendanci, donosiciele, szydercy. Jak narazie z ich zachowan wynika że działają z pobudek złośliwych i osobistych. To znaczy że burmistrz rozwalił układ sił i wpływów.

   1. Jest cała siatka wpływów wokół niego. Jeśli coś rozwalił, to natychmiast wokół siebie stworzył sieć jeszcze większą. I sporo jest takich, którzy z tej sieci chcieliby się wypłątać a nie potrafią…

   2. Bez złośliwości. Teraz nie ma układu sił i wpływów? Nikt nie zaprzecza, że za Hećmana był jakiś tam układ sił i wpływów ale Hecman był silną osobowością i ten układ nie był bardzo szkodliwy. Ten zaś jest słabiutki i układ robi co chce.

 3. Do Mieszkańca. Ten burmistrz jest znany z tego, że jak nie ma argumentów, albo nie chce się przyznać do błędu, to winą obarcza innych. Taki ma zwyczaj i wiedzą o tym wszyscy radni i obserwatorzy miejskich sesji. Niech się uderzy we własne piersi i powie, że sknocił sprawę i niech nie szuka winnych, bo to jest żenująca postawa.

 4. Trzeba pamiętać iż proces stanowienia prawa miejscowego to projektodawcy( nie tylko Wójt,Burmistrz,Prezydent),Grupa Radnych,Kluby Radnych.
  W dalszej kolejności projekt trafia na łono Rady czyli praca w Komisjach Rady i na końcu przedstawienie każdego projektu Radzie Gminy/Miasta ,która taki projekt może przyjąć, zupełnie zmienić, odesłać do Komisji bądź odrzucić w calosci .
  W/w mają do pomocy Urząd Miasta/Gminy w tym Biuro Obsługi Rady z Radcami Prawnymi i z tego powinni korzystać.

 5. To tak jak w gminie Kętrzyn. Skąd my to znamy. 🤣🤣🤣🤣. To chyba taka ich polityka. Zachowanie burmistrza jest karygodne. Wręcz ohydne. Tfu. Dla mnie to człowiek o niskich pobudkach etycznych bardzo niskich.

 6. W mediach sprzyjających władzy zaczęto robić lincz na osobę, która dopatrzyła się karygodnego błędu w uchwale. Widać tutaj ewidentnie brak rzetelności dziennikarskiej. – w mediach czy w medium, bo nie dopatrzyłam się żeby inne media robiły jakiś lincz na osobę, z wyjątkiem TK. Poza tym przygadał kocioł garnkowi, jakby to medium było rzetelne hehe

 7. Tak w Gminie Kętrzyn zalatuje populizmem, a zadluzenie rośnie.
  Tam też warto bliżej się przygladac poczynaniom
  Wójta oraz Rady Gminy.

 8. Kiedyś była taka piosenka a w niej tekst: „wyście są ludzie do tego durne co cud”. Dopiero po wyborach widać kogośmy wybrali w mieście i gminie Kętrzyn. No a w gminie Barciany to aż wierzyć się nie chce kogo tam wybrali. Chodzi i wójta i niektórych radnych. Te transmisje z obrad radnych to istna komedia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *