Burmistrz znowu powiedział nieprawdę? – Magna Masuria

Burmistrz znowu powiedział nieprawdę?

1

Na skrzynkę mailową naszego portalu wpłynęło oświadczenie w sprawie wypowiedzi pana Ryszarda Niedziółki Burmistrza Miasta Kętrzyn, gdzie ponownie podał nieprawdę. Czy znowu przyzna się do błędu jak uczynił to tutaj? Poniżej przedstawiamy treść oświadczenia, a w tym miejscu można sprawdzić artykuł o proteście Mieszkańców [link].

Oto cała treść oświadczenia:

„Zarząd Stowarzyszenia Mieszkańców „Mieszkam – Płacę – Wymagam” w Kętrzynie protestuje przeciwko nieprawdziwym wypowiedziom w sprawie planowanych przez Pana podwyżek opłat, za gospodarowanie odpadami komunalnymi, dla mieszkańców Kętrzyna.

Między innymi, w lokalnym tygodniku, na zadane Panu pytanie:

Niektórzy piszą w internecie, że ugiął się Pan po protestach mieszkańców i artykułach w sieci…”,

odpowiedział Pan:

„Jakich protestach? Żadnych protestów przecież nie było. Artykułów w internecie, na temat gospodarki komunalnej, nie czytałem, więc ktoś sobie przypisuje zasługi, których nie ma. Stwierdzenie „ugiął się” średnio tu pasuje.”

Przypominamy Panu, że 7 lipca wystąpiliśmy z pismem – protestem przeciwko planowanym podwyżkom, wzywając do wycofania się z planowanych podwyżek oraz przedstawienia prawidłowych danych i kalkulacji (kserokopia pismo w załączeniu). Wobec tego informacja, że zdanie: „Żadnych protestów przecież nie było” jest nieprawdziwe. Wnosimy o publiczne sprostowanie przez Pana tej wypowiedzi.

Stowarzyszeniu Mieszkańców nie przypisujemy innych zasług, ponieważ wniosek o podwyżki wycofał Pan po wspólnych posiedzeniach komisji, gdzie na jeden dzień przed sesją za podwyżkami głosowali tylko radni z klubu Aktywny Samorząd a pozostali radni z opozycji oraz z największego klubu Prawo i Sprawiedliwość nie chcieli tych podwyżek.

Ze względu na ważność sprawy dla mieszkańców oferujemy pomoc naszych ekspertów przy analizie danych i opracowywaniu kalkulacji.”

Mamy nadzieję, że niedługo otrzymamy odpowiedź na informacje w tej sprawie opublikujemy jak najszybciej.

1 thought on “Burmistrz znowu powiedział nieprawdę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *