WARMIA – koniec jest bliski? – Magna Masuria

Sytuacja zakładów odzieżowych Warmia, które swoje siedziby mają w Kętrzynie i Mrągowie staje się z dnia na dzień coraz trudniejsza. Niedawno prezes zarządu Warmii nadesłał pismo, że z dniem 31 lipca ustanie stosunek pracy z 85 pracownikami. Pracownicy z Mrągowa nie otrzymali jeszcze pełnej wypłaty za marzec, a jest już lipiec.

Następująca redukcja kadry spowodowało, że zakład opuści prawie 1/3 pracowników z 300 osobowej załogi obu zakładów. Widmo zamknięcia Warmii w Kętrzynie jest coraz większe. Obawy rosną, że do końca roku zakład upadnie. Samych pracowników dziwi jednak fakt, że pan Walerian Pichnowski działa w Radzie Biznesu Miasta Kętrzyn.

Dla przypomnienia pan Pichnowski jest przedsiębiorcą specjalizującym się w branży odzieżowej. Przed wykupieniem zakładów Warmia zakończył istnienie czterech innych firm odzieżowych.

Jak zatem jego doświadczenie ma pomóc dla zakładów Warmii? Jakim doświadczeniem dzieli się na Radzie Biznesu?

Burmistrz Niedziółka mówił nam w przedwyborczych obietnicach, że będzie walczył o nowe miejsca pracy – patrząc po sytuacji zakładów Warmii, działa wyłącznie na odwrót, a promowana przez niego i miasto Kętrzyn Rada Biznesu na razie nic nie wykonała i nic nie przedstawiła dla mieszkańców. Co państwo sądzą o sytuacji zakładów Warmii – zapraszamy do komentowania.

1 thought on “WARMIA – koniec jest bliski?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *