Czeskie „ahoj” nabiera znaczenia! – Magna Masuria

W ostatnich dniach na terenach okupowanych przez rosyjskie wojska doszło do karykaturalnych działań demokratycznych w postaci przeprowadzenia referendów w sprawie przyłączenia do Rosji. Według źródeł jakie podają separatyści za włączeniem ziem do Rosji w Donieckiej Republice Ludowej zagłosowało 99,2 proc. w Ługańskiej Republice Ludowej 98,4 proc., w okupowanej części obwodu zaporoskiego 93,1 proc., a w okupowanej części obwodu chersońskiego – 87 proc.

W odpowiedzi na rosyjskie referenda Czesi postanowili zakpić z samych Rosjan i zamieścili w sieci petycję, w której chcą przyłączenia Obwodu Kaliningradzkiego do swojego kraju. Twórcy petycji żądają, by władze kraju wysłały do Kaliningradu wojsko i zwołały referendum.

W treści petycji czytamy: „mamy niepowtarzalną okazję do poszerzenia terytorium Czech i uzyskania wreszcie dostępu do morza. Rosja pokazała nam na Krymie, a teraz pokazuje na wschodniej Ukrainie, że jest całkowicie w porządku wtargnąć na terytorium obcego państwa, rozpisać tam referendum, a następnie zaanektować to terytorium” – natomiast w dalszej części twórcy petycji komentują: – „dlatego żądamy, aby rząd Republiki Czeskiej wysłał czeskie wojska do Kaliningradu, zwołał referendum, w którym 98% opowie się za przyłączeniem do Czech, a następnie zaanektował Kaliningrad i zmienił jego nazwę na Královec”

Screen Czeskiej petycji o dołączeniu Obwodu Kaliningradzkiego do Republiki Czeskiej

Informacja stanowi jedynie ciekawostkę, ale czy my jako sąsiedzi Obwodu Kaliningradzkiego chcielibyśmy jako sąsiadów Czechów?

1 thought on “Czeskie „ahoj” nabiera znaczenia!

  1. Państwo redaktorzy,proszę sobie nie robić przycinków z „Czeskieg Kina” , bo ostatnio
    wpadła mi książka w Bibliotece Miejskiej o miejscu tym na mapie,tak waznym gospodarczo,
    politycznie i religijnie dla Czech na przestrzeni historii.Widać Czesi lekcję dobrze pamietają
    w porównaniu do P O L S K I .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *