HISTORIE KRYMINALNE: Po 16 latach znaleźli sprawcę morderstwa! Sąd rozpoczyna proces! – Magna Masuria

HISTORIE KRYMINALNE: Po 16 latach znaleźli sprawcę morderstwa! Sąd rozpoczyna proces!

0

Prokuratura Rejonowa w Nidzicy w dniu 7 września 2022 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi P. oskarżonemu o zabójstwo 82-letniej kobiety.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego miało dojść w nocy z 28 na 29 stycznia 2006 r. w Pielgrzymowie w gminie Kozłowo. Według ustaleń prokuratora Zbigniew P. w nieustalony sposób przedostał się wówczas do domu 82-latki, a następnie pod pretekstem rabunkowym zaczął go przeszukiwać. Gdy kobieta zorientowała się, że w domu jest inna osoba, oskarżony, działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia jej życia, miał zacząć bić pokrzywdzoną po całym ciele, stosując przy tym ucisk kolanami na klatkę piersiową pokrzywdzonej oraz duszenie. 82-latka doznała poważnych obrażeń ciała i straciła przytomność. Następnie Zbigniew P. w celu zatarcia śladów miał podłożyć ogień w domu pokrzywdzonej, po czym pozostawił ją tam nieprzytomną i niezdolną do ucieczki. W rezultacie kobieta zmarła z powodu zaczadzenia i wstrząsu oparzeniowego.

Śledztwo w sprawie śmierci 82-letniej mieszkanki Pielgrzymowa w 2006 r. zostało umorzone ze względu na niewykrycie sprawcy tego czynu. Jednakże po latach śledczy wrócili do tej sprawy. Ponowna analiza materiału dowodowego, z wykorzystaniem nowoczesnych metod badań, doprowadziła do wytypowania Zbigniewa P. jako osoby podejrzanej o zabójstwo 82-latki.

Zbigniew P. w 2021 r. został zatrzymany, a następnie tymczasowo aresztowany. Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Początek procesu Zbigniewa P. jest zaplanowany na 2 grudnia 2022 r. na godz. 9.15.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *