Czy Burmistrz wiedział co obiecuje? – Magna Masuria

Część 2 z 4

Powoli mija rok od objęcia urzędu przez Ryszarda Niedziółkę. Bacznie się wszystkiemu przyglądamy i czekamy na spełnienie obietnic z jesieni 2018 roku. Czy pamiętacie, jak obecny burmistrz Miasta Kętrzyn, jeszcze w kampanii wyborczej, rzucał sześć mocnych haseł? Tak dla przyzwoitości przypomnijmy je sobie, tak z przyzwoitości.

Wsparcie dla lokalnego biznesu

Jak wygląda obecnie wsparcie dla lokalnego biznesu? Na początek głośna kampania “Invest in Kętrzyn”. Zrobiono konferencję w Kętrzynie, potem w Warszawie. Wydano na przejazd koło 2 tysięcy złotych. Fajna zabawa, ale nikt nic nie wie, co ustalono? Następnie Rada Biznesu i znowu, nikt nic nie wie? Przychodzą przedsiębiorcy związani z burmistrzem i co dalej? Dyskutują, wypiją kawę, herbatę i idą do domu. Możemy liczyć na coś więcej? Ja nie mam pojęcia, a państwo?

Program dla seniorów

Można powiedzieć, że jest to jakaś hipokryzja. Obecny Burmistrz, będąc jeszcze starostą powiatowym, zablokował przekazanie terenu dla miasta pod budowę Domu Seniora. Co zrobiono? Powołano Radę Seniora, ale chyba ostatnio w ogóle się nie spotykają. Chyba ci starsi ludzie, którzy na to przychodzili, domyślili się, że to co powiedzą i tak nie będzie wzięte pod uwagę.

Budowa obwodnicy miasta

Mityczna obwodnica. Mieliśmy ostatnio, jako miasto, możliwość złożenia wniosku o dotację na budowę drogi. Pisaliśmy o tym w artykule: “Czy otrzymamy dotację na remonty dróg?“. Czy złożono wniosek o dotację? Nie wiem, ale mieliśmy możliwość. Czy są jakieś prace związane z tym, aby stworzyć chociaż koncepcję obwodnicy? Na razie wszyscy jeżdżą palcem po mapie i zastanawiają się jak to zrobić. Poza tym każdy wie, że ta inwestycja pochłonie  setki milionów złotych. Miasto i powiat nie mają takich pieniędzy, więc dofinansowanie jest konieczne.

Modernizacja miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej

Jedyna sensowna obietnica, ale czy będzie zrealizowana? Spójrzmy na punkt powyżej i zastanówmy się, ile to może kosztować?

Mieszkania dla młodych – współpraca z SM Pionier

Mieszkania dla młodych? Była gadka o Mieszkaniu Plus, ale wynajem mieszkania w tym programie jest drogi. To nie na kieszeń nisko wynagradzanych mieszkańców Kętrzyna. Współpraca z SM Pionier? Wygląda na to, że mamy Inwazję Obcych oraz nowe stanowiska, ale dla ludzi z OlsztynaPoza tym Burmistrz tak bardzo współpracuje z SM Pionier, że wycofał sądu sprawę przeciwko prezesowi Książkowi za szkody wyrządzone dla KTBS-u. Stratę pokryją mieszkańcy KTBS płacąc wysokie czynsze! Ciekawie to wygląda. Mieszkań jak nie było tak nie będzie, bo jak pamiętamy, niektórzy radni z opcji Ryszarda Niedziółki mówili, że budowanie mieszkań socjalnych to szerzenie w mieście patologii.

Przejrzystość i jawność działania samorządu

Jako redaktor tego portalu, widzę hipokryzję tej obietnicy. Naprawdę, ta cała przejrzystość i jawność, to marzenia ściętej głowy. Im więcej zadawałem pytań, tym więcej dostałem wymijających odpowiedzi. Afera ze śmieciami, oświadczenia majątkowe, dziwne ruchy na stanowiskach prezesów, nieznane wydatki dla KCK i masa innych ukrytych rzeczy, do których powoli się dokopuję. Gdzie tu jawność i przejrzystość? Nie wiem, trzeba o to zapytać burmistrza, może w końcu zacznie pisać o prawdziwych faktach, zamiast posługiwać się formułką: “(informacje) nie stanowią informacji publicznej; zgodnie z treścią art. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej każda informacja o sprawach publicznych stanowi informację publiczną w rozumieniu ustawy i podlega udostępnieniu na zasadach i w trybie określonych w niniejszej ustawie “. To, przysłowiowe „masło maślane”, używane w celu ukrycia prawdy, wykuł już chyba na pamięć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *