Czy Marta Kamińska złamała prawo… – Magna Masuria

… wprowadzając Radnych Gminy Barciany w błąd? [FELIETON]

W ostatnim czasie na terenie Gminy Barciany wydarzyło się wiele interesujących rzeczy. Sprawiło to, że mieszkańcy zaczęli sprzeciwiać się decyzjom wydawanym przez organ wykonawczy. Zaczęli również przyglądać się swoim przedstawicielom w Radzie Gminy oraz wywierać naciski, że Gmina Barciany nie jest niczyim prywatnym folwarkiem. Jeszcze nie tak dawno zagorzali wyborcy Marty Kamińskiej dziś biją się w pierś i mówią, że popełnili błąd przy wyborze i czują do siebie żal oraz wstyd. Rozmawiając z mieszkańcami pada pytanie, z jakiej gazety jesteśmy, bo jeśli z tej drugiej to by nas widłami gonili z każdej wioski.

Wracając jednak do tematu dzisiejszego artykułu, który ma opowiedzieć o dziwnej sytuacji, która wydarzyła się w listopadzie zeszłego roku. Wtedy gminni radni podjęli Uchwałę nr XXVIII/203/2020 z dnia 26 listopada 2020 roku, w której wydano zgodę na sprzedaż części drogi gminnej w Ogródkach, oznaczonej, jako Dz. Nr 230/1 obręb Ogródki, oznaczenie w KW OL1K/000039184/4 o pow. 0,0239 ha. Sprawa nie ujrzałaby światła dziennego, lecz Radni Gminy zostali wprowadzeni w błąd.

Rada podejmując wyżej wymienioną uchwałę nie miała żadnej wiedzy, że nie zostały dopełnione przez urzędników zatrudnionych w Urzędzie Gminy Barciany wszelkie procedury i formalności wynikające z Kodeksu Postępowania Administracyjnego. Niezbędne one były do wydania przez radnych Gminy Barciany Uchwały o zbyciu części drogi gminnej, jako nieruchomości, co jednocześnie wskazuje na błędy w uchwalonej Uchwale.

Dodatkowo nie zostały przeprowadzone żadne szerokie konsultacje w tej sprawie, a mieszkańcy wyrazili swój sprzeciw wysyłając odpowiednie pisma do Rady Gminy Barciany. Również w rozmowach z wieloma mieszkańcami miejscowości Ogródki dowiedzieliśmy się dlaczego wójt chce sprzedać kawałek drogi, który zaszkodzi dobru ogółu mieszkańców. Większa część tych osób pozostaje przy stanowisku, że wszystko powinno wrócić do stanu poprzedniego. Zarzucają również Marcie Kamińskiej próbę skłócenia lokalnej społeczności o kawałek ziemi. Pojawiają się głosy, że organ wykonawczy nie słucha głosu mieszkańców, lecz działa w swoim pokrętnym interesie.

Część gminnej drogi, która została wystawiona na sprzedaż jest brukowana, dalsza część drogi, z której będą zmuszeni korzystać pozostali mieszkańcy wygląda tragicznie. W dniu wczorajszym miałem okazję przejść się tą drogą i serdecznie zapraszam panią Wójt do przechadzki przez tę drogę. Może wtedy również organ wykonawczy zrozumie, jaką wielką szkodę wyrządza mieszkańcom Ogródek wystawiając kawałek „normalnej” brukowanej drogi na sprzedaż. Poniżej przedstawiam zdjęcia:

30 marca na połączonych Komisjach Rady Gminy Barciany odbyła się szeroka dyskusja o sprzedaży „nieruchomości” w miejscowości Ogródki. Urzędnicy przedstawili pismo, gdzie wojewoda warmińsko-mazurski pyta się czy sprzedaż nieruchomości dotyczy drogi gminnej. Powstała również inicjatywa czterech radnych o unieważnieniu Uchwały z 26 listopada 2020 roku. Sprawa wydaje się kontrowersyjna, a działania Wójt ingerują znacząco w życie codzienne mieszkańców Gminy. O godzinie 13:00 radni będą podejmować decyzję w tej sprawie. Mamy nadzieję, że staną po stronie mieszkańców, którzy poczuli się pokrzywdzeni zaistniałą sytuację. Relacja z Sesji Rady Gminy Barciany oczywiście na portalu info-Kętrzyn24.pl, serdecznie zapraszam.

6 thoughts on “Czy Marta Kamińska złamała prawo…

  1. Redaktor nich ustali kto utwardzal i na czyj koszt ten kawałek drogi który zapewne kupi wlasciciel przyległej posesji. Po drodze jeżdżą wszyscy i rozjedzaja komuś to o co tylko on dba. Ze zdjec można to wywnioskować ale to tylko na pierwszy rzut oka.

      1. Tak też myślałem czyli to jest stan zostały po zajeciu tych terenów a nie wykonany z kosztów gminnych. Droga byla pewnie dojadem do budynku i takim powinna pozostać aby wszyscy ciągnikami po podwórku komuś nie jeździli. Brawo Rada trzeba przywracać stan pierwotny a nie utrzymywać podział posowiecki.

      2. Remont odcinka wyłożonego brukiem był remontowany przez gminę czasie kadencji 2010- 2014 pana wójta Kozyry . Cały bruk był rozebrany i ułożony na nowo

  2. Porównanie stanu drogi kolo budynku z utwardzaniem brukiem przedwojennym a drogi nieutwardzonej 300m dalej na wsi to jak porównanie ulicy Górnej w części na terenie miasta i na terenie starostwa. Ulica ta sama a swiat jakgdyby inny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *