NA SYGNALE: Wiadomości policyjne (24 – 31 marzec) – Magna Masuria

Kętrzyn: Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego.

Za więzienne kraty na 3 lata trafił mężczyzna zatrzymany przez dzielnicowych na terenie jednej z miejscowości w gminie Srokowo. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Myszkowie.

We wtorek (23.03.2021r.) kilka minut po godz. 13:00 dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie na terenie jednej z miejscowości w gminie Srokowo zatrzymali ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości mężczyznę. Podczas legitymowania okazało się, że 34-latek poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Myszkowie. Jak się okazało mężczyzna ma do odbycia karę 3 lat pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwo. 34-latek został zatrzymany, a następnie przewieziony do Zakładu Karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę. 

Kętrzyn, Reszel: Dzielnicowy zatrzymał nieodpowiedzialnego kierującego i właściciela auta

Niezapięte pasy bezpieczeństwa, 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych to nieodpowiedzialne zachowanie 49-latka kierującego fordem. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli przez dzielnicowego sierż. szt. Pawła Ziółkowskiego. Odpowiedzialność karną poniesie również pasażer auta będący jego właścicielem.

Wczoraj (24.03.2021) o godz. 14:30 dzielnicowy z terenu gminy Reszel sierż. szt. Paweł Ziółkowski podczas obchodu w miejscowości Święta Lipka zauważył pojazd marki Ford Fiesta, którego kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusz zatrzymał pojazd oraz kierującego do kontroli. Już podczas rozmowy z kierującym dzielnicowy wyczuł woń alkoholu. Jak się okazało 49-letni mieszkaniec gminy Reszel nie dość, że był pijany to dodatkowo podczas sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2025 roku. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W samochodzie podróżował również pijany pasażer. Dzielnicowy ustalił, że 32-latek to właściciel auta, który udostępnił nietrzeźwemu koledze samochód do jazdy.  

49-latek wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również kary za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości i popełnione wykroczenie niezapięcia basów bezpieczeństwa.

Odpowiedzialność poniesie także właściciel auta, który odpowie za udostępnienie pojazdu osobie nietrzeźwej.

Kętrzyn: Znaczne przekroczenie prędkości = utrata prawa jazdy na 3 miesiące

Kolejni kierowcy przekonali się, że za lekceważenie obowiązujących przepisów drogowych grożą dotkliwe kary. Pamiętajmy, że lekceważąc przepisy dot. prędkości narażamy nie tylko siebie, ale również i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

Z obowiązujących przepisów jasno wynika, że kierowca, który przekroczy prędkość na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, pożegna się z prawem jazdy na trzy miesiące. Pomimo tak dotkliwej kary nie brakuje chętnych do szybkiej jazdy. W tych przypadkach również nie było inaczej. Każdy z kierowców pędził swoim pojazdem w obszarze zabudowanym z prędkością o ponad 50 km/h. Tłumaczenie było jedno – spieszę się. Każdemu z nich zabrakło czasu na pomyślenie o ewentualnych skutkach nadmiernej prędkości. Wobec kierowców lekceważących przepisy ruchu drogowego, policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne. I tak w pierwszym przypadku policjanci w miejscowości Łankiejmy w gm. Korsze o godz. 11.00 zatrzymali kierującego golfem mężczyznę. 59-letni mieszkaniec Barczewa przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. Kierowca oprócz zatrzymanego prawa jazdy na okres 3 miesięcy otrzymał mandat i punkty karne.  W tej samej miejscowości godzinę później funkcjonariusze zatrzymali kierującego pojazdem marki Mercedes. 73-letni mężczyzna również stracił uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie  zabudowanym. Tu z kolei sprawa swój finał znajdzie w sądzie ponieważ został sporządzony wniosek o ukaranie.  Z kolei w miejscowości Siniec w gm. Srokowo kierujący VW Caddy przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 68 km/h. Nieodpowiedzialny kierowca został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Ponadto stracił uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

Pamiętajmy, że  lekceważąc przepisy  dot. prędkości narażamy nie tylko siebie, ale również i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *