Czy otrzymamy dotację na remonty dróg? – Magna Masuria

W tym roku po raz drugi rusza nabór wniosków na przyszłoroczne dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych. Do wszystkich samorządów na Warmii i Mazurach może łącznie trafić prawie 100 milionów zł.

Według Polskiej Agencji Prasowej gminy i powiaty mogą składać od 29 lipca do 28 sierpnia wnioski o wsparcie inwestycji, które będą realizowane w 2020 roku. Połowa pieniędzy z łącznej sumy prawie 100 milionów złotych przeznaczona zostanie na zadania powiatowe, a druga na gminne. Nie ma również limitów wniosków, które mogą złożyć poszczególne samorządy, a wysokość dofinansowania zadań zostanie określona przez komisję, po ocenie formalnej i merytorycznej złożonych dokumentów – tak jak to było w przypadku naszego Stadionu przy ul. Bydgoskiej.

Czy nasze samorządu złożyły takie wnioski? Jakie ulice według państwa potrzebują pilnego remontu lub modernizacji? Napiszcie swoje opinie w komentarzu.

3 thoughts on “Czy otrzymamy dotację na remonty dróg?

  1. Kętrzyn dostanie tak samo jak wcześniej na Olsztyńską i Zientary Malewskiej – czyli nul. A w tym rozdaniu inne miasta i powiaty dostały sporo. Dlaczego tak się dzieje to wnioski są proste.Jeśli chodzi o stadion to były powiedział do kolegi daj im bo się zapłaczą i nigdy tego nie skończą.
    pzdr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *