Czy Prezes wiedział o czym mówi? – Magna Masuria

W miniony czwartek odbyła się październikowa Sesja Rady Miasta w Kętrzynie, gdzie na sam koniec w punkcie „wolne wioski” wystąpił Arkadiusz Książek. Zastanawia mnie, jaki miał cel w tym wystąpieniu? Co chciał osiągnąć tym zagraniem? Znając realia medialne w Kętrzynie w najbliższym wydaniu pewnej telewizji prezes będzie wychwalany jak to pogroził palcem dla niesfornym radnych.

Dlaczego Książek wystąpił na Sesji Rady Miejskiej? Widocznie nie w smak mu była interwencja niektórych radnych, którzy stanęli w obronie pracownic KTBS-u. Przytoczmy, co wydarzyło się tego feralnego dnia, 9 czerwca 2020 roku. Pracownice KTBS-u chciały zabezpieczyć mieszkanie po zmarłym lokatorze w budynku przy ul. Mielczarskiego 4. Miało to być sprawdzenie mieszkania oraz wymiana zamków, aby nie pojawił się tam niechciany lub nielegalny mieszkaniec. W przeprowadzeniu tej procedury pracownicom KTBS-u towarzyszyła, według relacji pracownic, straż miejska oraz pracownicy fizyczni KTBS-u. Dodatkowym faktem, który warto poruszyć jest to, że w najlepsze trwała prezydencka kampania wyborcza, a w mediach przedstawiciele rządu mówili o końcu pandemii koronawirusa. Jest to kluczowe zdanie, ponieważ za chwilę przytoczę słowa Arkadiusza Książka, który w mojej osobistej opinii i proszę nie brać tego pod uwagę, zwyczajnie odleciał.

Arkadiusz Książek mówi: „jednocześnie oświadczam, moja interwencja w dniu bodajże 9 czerwca br., była interwencją obywatelską. Wie pan, co to jest? [zwraca się do radnego Zareckiego – red.] Była to interwencja obywatelska i dotyczyła ona dokonanej przez pracowników KTBS-u bezprawnej i samowolnej eksmisji z lokalu”, następnie Prezes SM „Pionier” przytacza artykuły i mówi o tym jak powinna wyglądać eksmisja. Grzmi również, że w dobie pandemii nie można przeprowadzać eksmisji.

Ponownie zaczynam się zastanawiać, co Książek miał na myśli? Bo z dokumentów, które mam w posiadaniu jasno wynika, że po śmierci mieszkańca lokalu pracownice KTBS-u po konsultacji z burmistrzem miały zabezpieczyć lokal. Na miejscu okazało się, że ktoś go już zajął i tutaj zaczyna się ciekawa sytuacja gdzie w mojej opinii Książek odleciał lub nadinterpretuje prawo oraz to, co się wydarzyło tego dnia.

Książek wspomniał, że dokonał interwencji obywatelskiej. Tylko zastanawiam się czy ktoś z pracowników KTBS-u czy straży miejskiej działał nielegalnie? Czy została powiadomiona o tym policja? Na ten temat nic nie wiem, a art. 243 kpk mówi jasno jak powinna wyglądać interwencja obywatelska. Wspomniany artykuł mówi w paragrafie pierwszym: każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości, a paragraf drugi jasno określa, jakie obywatel powinien podjąć dalsze kroki: osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji. Książek to zrobił? Z relacji pracownic KTBS-u na posiedzeniu komisji nie wspomniano o tym. Wspomniano, według notatki, o wulgarnym zachowaniu prezesa SM „Pionier”.

Książek opowiada o artykułach, jakie będą obejmować wszystkich, którzy uczestniczyli w tym procederze, nawet wspomniał o Ustawie o COVID. Przypomnijmy, że w czerwcu rządzący mówili: „koronawirus jest w odwrocie”. Jednak czy prezes zadał sobie kluczowe pytanie? Czy to on przypadkiem nie naruszył prawa przychodząc na sesję i w pewnym sensie odgrażając się radnym? Nie zdziwiłbym się, gdyby takie pismo wpłynęło do Sądu. W mojej opinii sprawa ta powinna być podpięta pod artykuł 224 Kodeksu Karnego o wymuszeniu czynności urzędowych. Jednak tym powinien zająć się organ sprawiedliwości.

Co do sprawy mieszkania przy ul. Mielczarskiego 4. Z tego, co mi wiadomo burmistrz dalej jasno nie wyjaśnił tej sprawy. Nie chce mi się też zbytnio wierzyć w nielegalne działanie pracowników KTBS-u. O sprawie wiedział burmistrz oraz przełożony pracowników spółki miejskiej, że zostanie podjęta taka czynność, według dokumentów, jakie posiadam. Czy doszło do naruszenia prawa? To powinny wyjaśnić odpowiednie organy. W mojej ocenie Arkadiusz Książek nad interpretuje prawo oraz niepotrzebnie straszy radnych, którzy chcieli wyjaśnić całą sprawę. Jaki będzie tego finał? Przekonamy się wkrótce.

33 thoughts on “Czy Prezes wiedział o czym mówi?

 1. Oglądając sesje policzyłam wyliczenia Ćwika, wyszło mi 215 tysięcy złotych. Tyle w tamtym roku miasto wydało na Spółdzielnie, aby siać propagande? SKANDAL!

 2. Skończył się czas Książka, radni się za niego biorą. Ukręcą łeb dla grubych pieniędzy z miasta. Skończy się telewizja, skończą się przekręty.

 3. Książek to szarlatański kaznodzieja, który tylko grozi i nic więcej! Straszy pozwami, a jak widział redaktora info-Kętrzyn24.pl czy radnego Nowaka w budynku Spółdzielni to uciekał gdzie pieprz rośnie. Takie jaja!

 4. Niech Arkadiusz pilnuje spraw spółdzielni mieszkaniowej , bo ja płacę na jego utrzymanie -wynagrodzenie miesięczne które ma nie małe.
  Panie Zarecki weź Pan się w garść i zacznij rozliczać Arkadiusza przecież Pan jest członkiem spółdzielni mieszkaniowej a ja Pana wspomogę.

 5. Panie radny Zarecki jesteśmy z Panem – formuj Pan ekipę do Rady Nadzorczej i pogonimy ” syna MO”
  Czas na zmiany w spółdzileni.

 6. Niech Książek pilnuje spraw spółdzielni mieszkaniowej , bo ja płacę na jego utrzymanie -wynagrodzenie miesięczne które ma nie małe.
  Panie Zarecki weź Pan się w garść i zacznij rozliczać Książka przecież Pan jest członkiem spółdzielni mieszkaniowej a ja Pana wspomogę.

 7. Maciej „Narcyz – ćwirek” próbując bazować jeszcze na resztkach dawnych koneksji zrobił z Ryska pośmiewisko w TV Polsat w dniu 03.11.2020.
  Co to miała znaczyć ta wypowiedz w połowie zdania urwana.
  Normalnie Rysiek jak się wypowiada to nie można go zrozumieć a ten występ sekundowy przed kamerą to już żenada.

 8. Panie radny Zarecki przyjrzyj sie tej Radzie Nadzorczej która okupuje spółdzielnię i podnosi rękę na polecenie Książka.
  Każda osoba z RN nie ma swojego zdania, służalczo wykonują polecenie Książka.
  A może dodatkowo Panie Zarecki zainteresuje się firmą wykonującą usługi sprzątające dla spółdzielni?

 9. Jak tak przyglądam się temu co się dzieje w tej spółdzielni mieszkaniowej to nie mogę wyjść ze zdumienia nad bezradnością członków spółdzielni. Przecież to wypisz, wymaluj sceny jak z filmów Bareji. Wszechwładny prezes i jego klakierzy. Przecież spółdzielcy – właściciele lokali mogą zrezygnować z tej spółdzielni i utworzyć wspólnoty mieszkaniowe – wielokrotnie tańsze w zarządzaniu. Bez prezesów i płatnego zarządu i całej tej biurokratycznej machiny.

  1. Takie są fakty tylko tak powinno być wszyscy przytakuja,natomiast nie moimi rękami najlepiej jakby ktoś za mnie to zrobił.
   Szanowni Państwo tak się nie da,trzeba podjąć działania organizować wspólnoty w własnym zakresie i etc.

 10. Do wpisu powyższego „WYBORCA” !
  Otóż Arkadiusz „duża głowa” już zrobił rozeznanie które bloki spółdzielcze posiadają dochody z lokali użytkowych znajdujących sie w bloku , które bloki zamieszkują emeryci co płacą systematycznie czynsz i nie mają zadłużenia i chce te blok przejąć i zarządzać jako wspólnota.

  1. Przejąć jako kto? Namówić do wspólnoty czyli odlaczyc się od SM aby oddać jej zarządzanie? Bez sensu. Chyba że chce polecić innego zarządcę np. KTBS to ciekawy byłby wątek?

 11. A Arkadiusz syn aktywnego działacza Milicji Obywatelskiej umie się ustawić w życiu, przed wyborami do Sejmu rozwiesił baner wyborczy kandydata z prawicy na infrastrukturze spółdzielni i tak zdobył przychylność Pisu. A teraz atakuje lokalnych działaczy PISu.

 12. Gdzie przy takich czynnościach był przedstawiciel Burmistrza? To przedstawiciel Burmistrza podejmuje działania przy pomocy zarządcy czyli KTBSu. Ale, że aż dwóch prezesów na takiej akcji …… co to było ? Panie prezesie Michalski, może Pan się wypowie czy był Pan za swoimi doświadczonymi pracownikami czy przeciwko ?

  1. Widocznie jako obywatele znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie aby zainterweniowac. Tylko pobudki są dość tajemnicze? Czyżby? Nie … Na takich stanowiskach. Jakby to ująć myśleli że…. pracownicy to idioci?

 13. Dziwię się, że starosta kętrzyński Michał Kochanowski, radny wojewódzki Grzegorz Prokop koledzy Pana Władysława Zareckiego nie reagują. Pan Wł. Zarecki, który walczył z systemem komunistycznym i doświadczył wiele złego w dalszym ciągu doświadcza przykrych rzeczy. On walczy o prawa pracowników, chce wyjaśnić kwestie mieszkania. A na sesji atak na jego osobę. Panie starosto Kochanowski, Panie Radny Prokop proszę o zdecydowaną reakcję w sprawie Pana Zareckiego. On potrzebuje wsparcia.

  1. Popieram, ale na radnych chyba nie ma co liczyć, za to sąd wytworzył dzisiaj sprawiedliwość w obronie pracownika KTBS.
   BRAWO pracownicy, BRAWO związku.O ile nie mylę się to już chyba 2:0 dla bezprawia.Kobiety górą. Kto mieczem wojuje(spiskuje) odsieczą ginie.Wcześniej czy później. Prawda starą jak świąt.Lydzi się szanuje.Czas pracy za miskę ryżu już minął.Szkoda tylko , że pracownicy nie mogą mieć fachowca za szefa jak inne spółki.JAKIEŚ FATUM

 14. Tego jeszcze nie było w Kętrzynie, Burmistrz nie potrafi lub boi się zrobić porządek ze swoim prezesem. Kim jest Andrzej Michalski, że boi sie go Burmistrz Rysiek Niedziółka?

 15. Dobre pytanie do powyzszego wpisu „mieszkaniec”
  Kim jest Andrzej Michalski , że NIedziółka nie może zrobić porządku?

  1. Za to sąd zrobił dzisiaj porządek i przywrócił nadzieję na lepsze jutro w KTBS , jak nikt pracownikowi nie pomógł.Jest jeszcze sprawiedliwość Panie Prezesie.Pracownicy górą.Brawo.

   1. Ryszardzie Niedziółka czas abyś w zdecydowany sposób zareagował na sytuację w spółce KTBS. Tak nie może być. To ty jesteś przełożonym Andrzeja Michalskiego. Pracownicy chcą mieć fachowca w dziedzinie zarządzania i spokojnie pracować.

 16. Do redaktora,
  Szanowny Panie,
  Mieszkańcy Kętrzyna od kilku lat płacą miesięczną kwotę na fundusz wymiany wodomierzy, których nikt nie wymienia.
  Proszę zainteresować się tą sprawą, bo wygląda na to że ktoś tu kombinuje. Legalizacja wodomierzy upłynęła w latach 2013-2014.
  Remonty też dokonywane są na raty, tak jak, np. remont balkonów. W dwóch – trzech blokach wiosną tego roku wykonano tylko w 1/2 części. Jakieś dziwne panują zasady. Ktoś to w ogóle kontroluje?

 17. Płacą i będą płacić jak nie wybiorą prawdziwych spółdzielców do Rady Nadzorczej. Sami sobie sa winni.
  Ostatnie Walne Zebranie pokazało , jak obecna Pani zasiadająca w Radzie Nadzorczej nie uczestniczyła w Zebraniu Walnym i został wybrana do Rady?
  Dziwne ale prawdziwe!!

 18. Jeżeli to prawda nie mam pewności, czy było zgodne z przepisami no chyba zaocznie można tego dokonać w SM „Pionier” Kętrzyn

 19. Kaznodzieja Książek syn pana policjanta za PRL to ciekawe, a p. Michalski lisek farbowany najpierw grał z byłym Burmistrzem, a potem sprzedał się za 30 skarbników dla obecnego, żeby utrzymać stołek dla mnie to jest człowiek bez honoru, ambicji i nic nie znaczący człowiek, a cwaniaczek…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *