PODSUMOWANIE TYGODNIA: 26.10 -1.11.2020 – Magna Masuria

Witamy ponownie w naszym cotygodniowym formacie “PODSUMOWANIE TYGODNIA”, w poniższym artykule przedstawimy najważniejsze wydarzenia jakie miały miejsce w poprzednim tygodniu. Jest to nowy format, który będzie nam towarzyszył w każdy poniedziałek. Poniżej w skrócie przedstawimy każde ważniejsze wydarzenie jakie miało miejsce w Powiecie Kętrzyńskim, niektóre z nich opisaliśmy w szerszych artykułach.

28 PAŹDZIERNIKA u Starosty Powiatu Kętrzyńskiego Michała Kochanowskiego potwierdzono dodatni wynik na obecność SARS-CoV-2.

29 PAŹDZIERNIKA to dzień pod znakiem sesji rad w całym Powiecie Kętrzyńskim. Sesja Rady Gminy w Korszach odbyła się stacjonarnie. Z posiedzenia sesji wycofano wniosek o połączeniu spółek miejskich.

Sesja Rady Gminy Barciany odbyła się również stacjonarnie, lecz nie obyło się bez szkalowania w lokalnych mediach radnej Wiesławy Antończyk oraz naszej redakcji. Radna Wiesława Antończyk zadała pytania dla organu wykonawczego dotyczące wzrostu podatków w Gminie Barciany. Niestety, wójt zaczęła grozić pozwami, nawet w kierunku redakcji. Szerszy komentarz w tej sprawie w najbliższą środę.

Burzliwa Sesja Rady Miasta w Kętrzynie, gdzie nie doszło do ponownego głosowania nad wotum zaufania oraz doszło do utarczek słownym pomiędzy radnymi, a Prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”. Szczegóły w dzisiejszym popołudniowym artykule.

Sesja Rady Powiatu Kętrzyńskiego jest pierwszą sesją w historii całego Powiatu Kętrzyńskiego, gdzie posiedzenie odbyło się w trybie zdalnym. Powodem przeprowadzenia Sesji Rady Powiatu w takim trybie jest sytuacja związana z pandemią koronawirusa.

30 PAŹDZIERNIKA w związku ze wzrostem zakażeń na COVID-19 zamknięto do 15 listopada Szkołę Podstawową nr. 3 w Kętrzynie wraz z oddziałami przedszkolnymi. Decyzję w sprawie zamknięcia podjęli dyrektor szkoły oraz pracownicy kętrzyńskiego sanepidu. Wszystkie zajęcia będą odbywać się w trybie zdalny.

31 PAŹDZIERNIKA decyzją rządu zamknięto z użytkowania wszystkie cmentarze w kraju. W Kętrzynie „stary cmentarz” został zamknięty łańcuchami z ulotką od Urzędu Miasta Kętrzyn.

1-2 LISTOPADA święto Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, to dni, gdzie ludzie skupiają się wokół cmentarzy, aby nad grobami bliskich im osób pomodlić się za zmarłych. Jest to czas refleksji, wspomnień związanych ze zmarłymi osobami. Niestety te dni musimy spędzić na kontemplacji w domu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tych dniach to zapraszamy do naszego artykułu UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH…

Również serdecznie zapraszamy do sprawdzania pozostałych działów systematycznie tworzonych na naszej stronie:

1. Kultura w dłoni – gdzie mogą Państwo przeczytać recenzje książek, gier, komiksów, filmów i seriali,
2. Nasza Mała Ojczyzna – gdzie odwiedzamy różne ciekawe miejsca na terenie Mazur, a szczególnie w okręgu Wielkich Jezior Mazurskich
3. LifeStyle – gdzie dietetyk kliniczny Joanna Bazydło prezentuje nam różnego rodzaju zagadnienia dietetyczne.

1 thought on “PODSUMOWANIE TYGODNIA: 26.10 -1.11.2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *