Dlaczego przewodniczący wyłączył radnej mikrofon?

6

Ten płaci za śmieci, kto je wytwarza – przypomniała radna Helena Szymkiewicz, w swojej wypowiedzi, na sesji rady miejskiej, 21 listopada 2019 roku, podczas dyskusji nad wnioskiem burmistrza Niedziółki o podwyżkę cen za śmieci.

Zwróciła uwagę, że przedsiębiorcy płaca dużo mniej niż zwykli mieszkańcy. Mają niższe ceny ustawowe. W swojej wypowiedzi sugerowała, że burmistrz nie egzekwuje i nie sprawdza deklaracji o odpadach.

Mieszkańcy płaca za to, że mieszkają w mieście Kętrzyn a nie za faktycznie oddane śmieci – powiedziała. – Płacą za przedsiębiorców, płacą za trawę wrzucaną do pojemników, płacą za śmieci z chodników i ulic.

Wnioskowała, aby wprowadzić ulgi dla rodzin wielodzietnych tak, aby za każdą następną osobę płacić mniej. Apelowała, by wprowadzić zniżki dla posiadaczy karty dużej rodziny.

Sprawdziła w internecie, że tylko trzy gminy mają wyższe ceny. Są to gminy bogate, blisko Warszawy. Dlaczego my mamy płacić tak dużo?

Pytała też, dlaczego prezes spółdzielni [ Arkadiusz Książek ] i prezes KTBS [ Andrzej Michalski ] nie występowali w obronie swoich członków spółdzielni i swoich lokatorów. Dziwiła się, że nie przyszli na sesje, aby bronić ludzi przed podwyżkami. Michalski był ale milczał, Książek nawet nie przyszedł.

To jest zbyt duże obciążenie dla mieszkańców – powiedziała. Podała przykład miasta gdzie wyliczona cenę 30 zł a wprowadzono 13 zł. Bogatych stać na wysokie ceny, biednych nie.

Przewodniczący rady kilkakrotnie przerywał wypowiedz radnej a potem wyłączył jej mikrofon. Czy prawda o podwyżkach, głoszona przez radną, była aż tak niewygodna? Czy to oznacza, że radni, występujący w obronie mieszkańców będą teraz szykanowani i ograniczani w swoich wypowiedziach?

Pełna wypowiedz radnej znajduje się na nagraniu wideo z sesji:

https://www.youtube.com/watch?v=7Ngl4I4HquA

Czekamy na opinie mieszkańców. Czy radna Helena Szymkiewicz ma rację? Czy przewodniczący rady mógł wyłączyć radnej mikrofon?

6 thoughts on “Dlaczego przewodniczący wyłączył radnej mikrofon?

  1. Trzeba wysłuchać argumentów do końca.
    Wyłączanie mikrofonu, to cenzura rodem z PRL, panie Niedziółka.

    Radna Szymkiewicz ma rację. Ta podwyżka jest niesprawiedliwa.

  2. Czy „palec burmistrza w nosie” oznacza poufny znak dla przewodniczącego?
    —–> Wyłącz mikrofon?
    —–> Czy może coś innego?

    Jak myślicie?

    1. W pewnym kraju na tych co lubią dłubać sobie w nosie mówią Pullmann. A jak to będzie po Polsku? może „dłubchłop?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *