W Kętrzynie protest przed sądem – Magna Masuria

W Kętrzynie przed budynkiem Sądu Rejonowego odbył się protest związany z zarzutami dyscyplinarnymi dla sędziego Pawła Juszczyszyna. Został on oddelegowany, po tym jak nakazał Kancelarii Sejmu udostępnienia list poparcia KRS.

W niedzielę (tj. 1 grudnia 2019r.) przed budynkiem Sądu Rejonowego w godzinach popołudniowych zebrali się mieszkańcy i zaprotestowali przeciwko odwołaniu Pawła Juszczyszyna. Na plakatach widniały napisy, które wyrażały niepokój wobec działań rządu oraz dawały wyraz sprzeciwu wobec działaniom zastępcy rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych.

Dlaczego oddelegowano sędziego Pawła Juszczyszyna?

Sędzia Paweł Juszczyszyn jako pierwszy zastosował się do wyroku TSUE i 20 listopada wydał postanowienie, w którym nakazał Kancelarii Sejmu ujawnienie list poparcia dla sędziów-kandydatów do KRS. Efektem tego było, że zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych sędzia Michał Lasota wszczął 28 listopada 2019 postępowanie dyscyplinarne przeciwko Pawłowi Juszczyszynowi, sędziemu z Sądu Rejonowego w Olsztynie. Wywołało to falę krytyki w całym kraju oraz wiele protestów przed budynkami sądów powszechnych.

8 thoughts on “W Kętrzynie protest przed sądem

  1. Uczestniczyłem w tym proteście. Uczestniczyli w nim Ci, których obchodzi to, co PiS wyprawia z reformą sądownictwa w kraju. Ci, których dzisiaj to nie interesuje będą jak zwykle „mądrzy po szkodzie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *