Czym radny Nowak speszył Niedziółkę? – Magna Masuria

Czym radny Nowak speszył Niedziółkę?

7

Pan radny Zbigniew Nowak przesłał, do naszej redakcji oświadczenie, w którym przedstawia swoje uzasadnienie, do obniżenia opłaty za odpady komunalne:

„W czasie sesji rady miejskiej, w dniu 21 listopada, podczas dyskusji o wysokości opłat za odpady domagano się szczegółowej kalkulacji. Przedstawiam przyjęte przez siebie wyliczenia, w mojej ocenie najbardziej bliskie prawdy i przesyłam do redakcji w celu zapoznania z tymi obliczeniami mieszkańców Kętrzyna. Zaproponowałem stawkę od osoby w wysokości 21 za miesiąc, a w przypadku nie wypełniania obowiązku segregacji 42 zł.

Propozycje obniżenia stawki uzasadniłem przyjętymi danymi, pochodzącymi z wykonanego przez miasto audytu za rok 2018, o wielkości wyprodukowanych odpadów. Z danych tych wynika, że miasto wytworzyło ogółem ok. 10 000 ton odpadów, z czego, w mojej ocenie, mieszkańcy 70% tj. 7 000 ton, natomiast podmioty gospodarcze funkcjonujące w Kętrzynie 30% tj. 3 000 ton. Uważam, że te dane są najbliższe rzeczywistości.

Uwzględniając koszt przedsiębiorcy związany z odbiorem 1 tony odpadów w wysokości 352,08 zł. łączna kwota wynosi 2 464 560 zł. Wzorując się na wyliczeniach urzędu miasta, przyjąłem podobnie, że do instalacji w Spytkowie wywieziono 70% odpadów zebranych od mieszkańców tj. 4 900 ton. Biorąc pod uwagę tzw. cenę na bramie w Spytkowie za 1 tonę odpadów w wysokości 814,80 zł., koszt ten kształtuje się na poziomie 3 992 520 zł.

Uwzględniając koszty związane z edukacją w wysokości 20 000 zł. oraz koszty zatrudnienia 3 pracowników obsługujących system w wysokości 169 555 zł., łączna suma wszystkich kosztów kształtuje się na poziomie ok. 6 646 635 zł. Dzieląc tą kwotę przez liczbę mieszkańców Kętrzyna w ilości 26 000 osób, uzyskujemy koszt opłaty od mieszkańca za rok w wysokości 255,70 zł. co daje koszt miesięczny w wysokości 21,30 zł na osobę.”

Wystąpienie radnego obserwował burmistrz Niedziółka.

Pierwsze wystąpienie radnego Nowaka można obejrzeć na nagraniu wideo, z sesji rady miejskiej, pod adresem internetowym:

https://www.youtube.com/watch?v=kfgWCA-YfGI

Niedziółka zaproponował 31,80 zł miesięcznie od osoby. Radny Nowak 21,30 zł. Kto miał rację i czyje wyliczenia są prawdziwe?

Napiszemy o tym w następnych artykułach.

7 thoughts on “Czym radny Nowak speszył Niedziółkę?

 1. Jestem pewien, że Niedziółka Ryszard nie miał racji podnosząc tak drastycznie opłatę za śmieci!!!
  To co widząc publicznie on zawsze się myli i przegrywa sprawy w sądzie począwszy od zatrudnienia w starostwie powiatowym.

 2. Panie Nowak dał Pan ciała, proszę już nie marudzić…paplał Pan , papla…. i zagłosowało tak jak chciał Niedziółka.

  1. Jamie, zamiast próbować obrażać ludzi, występujących przeciwko podwyżce opłat za śmieci, odpowiedz na pytanie:

   „Niedziółka zaproponował 31,80 zł miesięcznie od osoby. Radny Nowak 21,30 zł. Kto miał rację i czyje wyliczenia są prawdziwe?”

   Odpowiedz i koniecznie podpisz to swoim nazwiskiem, aby mieszkańcy mogli poznać Twoje poglądy. Przecież, nie wstydzisz się swoich poglądów?

   1. Wester, jak tylko podasz swoje nazwisko ja zrobie to samo. Nowak zaproponował 21.30 to prawda, ale zagłosował za propozycją Niedziółki! Jak to nazwiesz mądralo?

    1. Czy system elektroniczny rejestrujący głosy jest sprawny? Czy ma atest? Dlaczego przewodniczący i wiceprzewodniczący rady nie zauważyli różnicy dwóch głosów?

     To tylko nieuwaga i niechlujstwo czy celowe działanie?

     Nowak i Szymkiewicz podnieśli ręce przeciw uchwale. Widzieli to wszyscy.
     Nacisnęli przyciski. jakie nie widział nikt. Jeżeli nacisnęli przeciw a system zarejestrował za, to co wtedy?

     Ponawiam pytania:
     „Czy system elektroniczny rejestrujący głosy jest sprawny? Czy ma atest? Dlaczego przewodniczący i wiceprzewodniczący rady nie zauważyli różnicy dwóch głosów?”

     PS
     Pierwszy napisałeś, pierwszy podaj nazwisko, ponieważ obraziłeś radnego, który broni mieszkańców przed drastyczną podwyżką, jedną z największych w Polsce.

 3. Gdzie są obliczenia Niedziółki?
  Dlaczego do tej pory nie pokazał ich publicznie mieszkańcom?
  Wstydzi się. że nie umiał policzyć?
  Może Niedziółka ukrywa jakieś dane przed mieszkańcami?
  Panie Niedziółka, ludzie cię wybrali po to żebyś o nich dbał?
  Pan nas krzywdzi ta podwyżką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *