Zapytajcie swoich radnych! – Magna Masuria

Drastyczną i niesprawiedliwą podwyżkę za odpady komunalne wprowadzili radni AS i PiS, na wniosek burmistrza Niedziółki, podczas sesji rady miejskiej 21 listopada 2019 roku. Pod koniec sesji, z ironicznymi podziękowaniami, wystąpiła Pani Alina, znana i lubiana mieszkanka Kętrzyna:

„Mieszkam, ponad 40 lat w Kętrzynie. Jestem seniorką. Wczoraj był dzień seniora. Dostaliśmy bardzo świetny prezent? Dziękuje bardzo koalicji za tak wspaniały prezent, że podwyższyliście nam [opłaty] za śmieci o 120 %! Tak, że dziękuję wam serdecznie, dla koalicji, dziękuję dla panów burmistrzów a trzymam kciuki za przeciwników [podwyżki]”

Przypomnijmy, że ubiegłym roku płaciliśmy za śmieci 7,68 zł od osoby miesięcznie. Burmistrz wprowadził na początku roku opłatę 13,50 zł a teraz 31,80 zł od mieszkańca miesięcznie.

W artykule Kolejne referendum tym razem na Mazurach? Pisaliśmy”

Szokująca podwyżka cen za odpady komunalne: 31,80 zł miesięcznie na mieszkańca. Więcej będą musieli zapłacić tylko mieszkańcy 3 gmin woj. mazowieckiego: Józefowa, Marek i Otwocka, 32 zł. Mieszkańcy pozostałych 2474 gmin będą płacić mniej. To absurd, że w Kętrzynie, który jest na 4 miejscu listy miast najbardziej zagrożonych wykluczeniem, jest 4 najwyższa cena za śmieci w Polsce!”

Dużą niesprawiedliwą podwyżkę zawnioskował burmistrz

Ryszard Niedziółka ze słowną pomocą zastępcy Macieja Wróbla.

Pomimo tego, że przedstawiano zafałszowane wyliczenia za podwyżką świadomie głosowali:

radni klubu Aktywny Samorząd;

Abramowicz Krystian
Gajek Marzena
Sapiński Daniel
Toruński Marian
Waszkiewicz Zofia

radni klubu PiS;

Biała Alicja
Czech Wioletta
Ćwik Czesław
Komorowski Tomasz
Mickiewicz Jan
Rypina Rafał
Zarecki Władysław

oraz radny klubu Kętrzyn 2000;

Duczek Dariusz.

Zapytajcie swoich radnych, zapytajcie burmistrzów, dlaczego mamy płacić najwięcej w Polsce? Jeżeli oni, nie umieją zarządzać, nie umieją liczyć, niech odejdą. Przecież mieszkańcy innych gmin płaca dużo mniej.

Zapytajcie ich, dlaczego nas to mocno krzywdzą?

8 thoughts on “Zapytajcie swoich radnych!

  1. Z mojej wiedzy Nowak i Szymkiewicz złożyli oświadczenie w tej sprawie więc wszystko się jeszcze wyjaśnia. Pozdrawiam.

 1. Do ślepego:
  Czytaj ze zrozumieniem, tak jak cię w szkole uczono.
  „Pomimo tego, że przedstawiano zafałszowane wyliczenia za podwyżką świadomie głosowali”
  „świadomie głosowali”
  Radna Szymkiewicz przez 10 minut argumentowała przeciwko podwyżce. Wszyscy widzieli, że podniosła rękę przeciwko podwyżce.
  Radny Nowak mówił 4 razy przeciwko podwyżce, przez ponad 15 minut. Wszyscy widzieli, że podniósł rękę przeciwko podwyżce.
  Przewodniczący rady kilkakrotnie zabierał im głos i wyłączał mikrofon.
  Nie zabierał głosu i nie wyłączał mikrofonu burmistrzom?
  Czy ten system elektronicznego głosowania jest dobry? Czy ten program komputerowy prawidłowo zlicza głosy? Wcześniej kilka razy powtarzano głosowanie bo coś źle działało. Jak było tym razem skoro za podniosło rekę 13 osób a na tablicy wyświetlono 15?

 2. Pewien Redaktor pewnego tygodnika zamiast przeprosić pana Nowaka dalej brnie, że Nowak był za podwyżką. No to ja się pytam jaki interes miałby pan Nowak głosując za podwyżką? Pan Nowak jest po pierwsze porządnym człowiekiem, po drugie jest człowiekiem całkowicie niezależnym. Taki właśnie powinien być radny.

 3. A ten Duczek Dariusz bardzo źle się zachował że głosował za podwyżką. Na pewno już na niego nie zagłosuje. Dość obłudy !!

 4. Według radnych PiS i AS podwyżka cenę za śmieci, to przejaw wielkiej odpowiedzialności za miasto. Zapomnieli, że Oni dostają po ponad 1 tys. diety i na śmieci mają. A to, że nam emerytom brakuje czasami na życie to nie ich zmartwienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *